Bilardowa Ekstraklasa 2021: Nosan Kielce i Akademia Bilardowa Rokietnica zagrają o tytuł Drużynowego Mistrza Polski

Obrońcy tytułu, ośmiokrotni mistrzowie Polski – zespół Nosanu Kielce oraz mająca zaledwie dwuletnie doświadczenie w Bilardowej Ekstraklasie – Akademia Bilardowa Rokietnica zagrają o złoto w październikowym Wielkim Finale. O brąz powalczą: Baribal Zagłębie Lubin oraz Metal Fach LP Sokółka.
3. zjazd przyniósł wiele, jakże wyczekiwanych emocji.
 
Nosan Kielce rozpoczął od zwycięstwa nad odwiecznym rywalem – Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Dwukrotni mistrzowie Polski, bez Mariusza Skonecznego w składzie, byli w stanie zagrozić Kielczanom tylko podczas pierwszej sesji meczu. Drugą i trzecią odsłonę zdominował Nosan, który ostatecznie zwyciężył 14:7. W tym momencie tylko tsunami mogło odebrać Kielczanom Wielki Finał, gdyż 3 ostatnie mecze mieli rozegrać z drużynami, które zamykają stawkę i będą się broniły przed spadkiem. Wynikami 14:7, 14:3 i 14:2 Nosan postawił kropkę nad “i”.
Akademia Bilardowa zjazd rozpoczęła od zwycięstwa nad Baribalem. Gdy Metal Fach LP pokonał Green Club Gdańsk 14:13, było jasne, że o Wielki Finał, w bezpośrednim pojedynku, powalczą drużyny z Rokietnicy i Sokółki. Po ponad 3 godzinach walki i  niesamowitych zwrotach sytuacji lepsi okazali się bilardziści z Wielkopolski. Sokółczanie po pierwszej zmianie prowadzili 5:0 a po drugiej 10:9. W końcówce nerwy na wodzy lepiej utrzymali Rokietniczanie i to oni zwyciężyli 14:12.
 
Wiele działo się również w strefie spadkowej. Kończy się pewna epoka. Z najwyższą klasą rozgrywkową żegna się bowiem dwukrotny mistrz Polski – Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który zaliczył dwie porażki i zaledwie 4 partiami znalazł się poniżej zajmującego 7. miejsce Green Clubu Gdańsk. Spod topora uciekli również: Kosmopell Arkadia Tczew oraz WSB M13 Warszawa. Klasyfikację generalną, z zaledwie jednym zwycięstwem, zamknął baniaminek TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz.
 
Wielki Finał Bilardowej Ekstraklasy zaplanowany jest na 23 października w Galerii Echo w Kielcach. Mecz o złoto będzie się składał z dwóch pojedynków a w przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje seria rzutów karnych.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *