Nosan Kielce po raz 9-ty został drużynowym mistrzem Polski. Nosan Kielce w decydującym meczu Wielkiego Finału dwukrotnie pokonał Dekadę Sosnowiec. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Zakręconej Bili Solumed Poznań.


Wielki Finał Bilardowej Ekstraklasy rozegrany został w dniach 4-5 listopada w kieleckiej Galerii Echo na stole bilardowym L1 Daytona LISSY Professional. W piątek odbyły się półfinały. W obu meczach padł wynik 2:0. Nosan dwukrotnie pokonał Zakręconą Bilę Solumed Poznań 12:6 i 12:4. Bilardo.pl Dekada Sosnowiec zaprezentowała świetny bilard i w pojedynku z Akademią Bilardową Rokietnica zanotowała wyniki 12:4 i 12:8.
Kielce i Sosnowiec mieli więc zagrać w sobotę o złoto, bilardzistom z Wielkopolski pozostała walka o brąz.

Czytaj dalej

Obrońcy tytułu, ośmiokrotni mistrzowie Polski – zespół Nosanu Kielce oraz mająca zaledwie dwuletnie doświadczenie w Bilardowej Ekstraklasie – Akademia Bilardowa Rokietnica zagrają o złoto w październikowym Wielkim Finale. O brąz powalczą: Baribal Zagłębie Lubin oraz Metal Fach LP Sokółka.
3. zjazd przyniósł wiele, jakże wyczekiwanych emocji.
 
Nosan Kielce rozpoczął od zwycięstwa nad odwiecznym rywalem – Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Dwukrotni mistrzowie Polski, bez Mariusza Skonecznego w składzie, byli w stanie zagrozić Kielczanom tylko podczas pierwszej sesji meczu. Drugą i trzecią odsłonę zdominował Nosan, który ostatecznie zwyciężył 14:7. W tym momencie tylko tsunami mogło odebrać Kielczanom Wielki Finał, gdyż 3 ostatnie mecze mieli rozegrać z drużynami, które zamykają stawkę i będą się broniły przed spadkiem. Wynikami 14:7, 14:3 i 14:2 Nosan postawił kropkę nad “i”.
Akademia Bilardowa zjazd rozpoczęła od zwycięstwa nad Baribalem. Gdy Metal Fach LP pokonał Green Club Gdańsk 14:13, było jasne, że o Wielki Finał, w bezpośrednim pojedynku, powalczą drużyny z Rokietnicy i Sokółki. Po ponad 3 godzinach walki i  niesamowitych zwrotach sytuacji lepsi okazali się bilardziści z Wielkopolski. Sokółczanie po pierwszej zmianie prowadzili 5:0 a po drugiej 10:9. W końcówce nerwy na wodzy lepiej utrzymali Rokietniczanie i to oni zwyciężyli 14:12.
 
Wiele działo się również w strefie spadkowej. Kończy się pewna epoka. Z najwyższą klasą rozgrywkową żegna się bowiem dwukrotny mistrz Polski – Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który zaliczył dwie porażki i zaledwie 4 partiami znalazł się poniżej zajmującego 7. miejsce Green Clubu Gdańsk. Spod topora uciekli również: Kosmopell Arkadia Tczew oraz WSB M13 Warszawa. Klasyfikację generalną, z zaledwie jednym zwycięstwem, zamknął baniaminek TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz.
 
Wielki Finał Bilardowej Ekstraklasy zaplanowany jest na 23 października w Galerii Echo w Kielcach. Mecz o złoto będzie się składał z dwóch pojedynków a w przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje seria rzutów karnych.

Finał bilardowej ekstraklasy już za nami. Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek został Nosan Kielce, zwyciężając w pojedynku z Cromo-Stal Katowice. Na trzecim miejscu uplasował się Kosmopell Arkadia Tczew, a na czwartym Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Jesteśmy niezmiernie dumni, gdyż finał i wszystkie turnieje były rozgrywane na stole L1 Dayton Lissy Professional. To kolejny już rok, kiedy Lissy jest oficjalnym stołem bilardowej ekstraklasy. Czytaj dalej

Konsalnet Europool Warszawa został po raz piąty Mistrzem Polski! DSB tianDe Lubin srebrny medal, a  Lipiński Dachy wraca na podium z brązowym medalem.

Czytaj dalej

To była bardzo emocjonująca końcówka fazy zasadniczej Bilardowej Ekstraklasy. Do ostatnich chwil ważyły się kwestie obsady finału, meczu o brązowy medal i spadku. O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał finał najważniejszego dwumeczu sezonu zdecydował hit ostatniej kolejki – Konsalnet Europool Warszawa – Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Ci drudzy – wskutek rozstrzygnięć we wcześniejszych meczach – byli pewni miejsca w meczu o brąz. Konsalnet musiał wygrać, by zachować szansę na tytuł. Czytaj dalej

Tak przedstawia się tabela Bilardowej Ekstraklasy po 6 dotychczasowych kolejkach.

Ależ ścisk na czele! Wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Przed bilardzistami jeszcze 3 kolejki, które zostaną rozegrane pomiędzy 27 a 29 września w Gdańsku. Czytaj dalej

W 2013 roku nasz firma zorganizowała konkurs dla projektantów pt. „Projekt nowoczesnego stołu bilardowego”.

Do konkursu zgłosiło się wielu projektantów dzięki czemu mogliśmy poznać różne zamysły oraz wizję stołu do bilarda.

Poniżej przedstawiamy kilka prac jakie zostały do nas nadesłane. Czytaj dalej