Darmowa dostawa złożonych mebli od 4000 zł

stół bilardowy w salonie - centrum rozrywki

Jak urządzić strefę rozrywki w salonie?

Salon jest domowym miejscem relaksu i rozrywki, a jego serce stanowi kompleks wypoczynkowy. Tradycyjnie składa się on z sofy lub foteli, stolika kawowego i szafki ze sprzętem audiowizualnym. Telewizor w wielu salonach zajmuje centralne, najbardziej wyeksponowane miejsce. Odpowiedni wybór mebli do strefy rozrywki, w tym szafki RTV, jest więc kluczowy dla funkcjonalności i estetyki całej aranżacji.

Salon — centrum rozrywki, miejsce wypoczynku i spotkań

Salon, zwany też pokojem dziennym, jest miejscem, w którym toczy się znaczna część domowego życia. To właśnie tu odpoczywamy po ciężkim dniu, spotykamy się z rodziną i znajomymi i wspólnie z innymi domownikami oddajemy się rozrywce — oglądamy telewizję, gramy na konsoli czy słuchamy muzyki.

Właściwie urządzona strefa relaksu w salonie musi więc być wygodna, funkcjonalna, a także estetyczna i reprezentacyjna. Odpowiednia aranżacja powinna pomagać w wyciszeniu i wypoczynku. Pomogą w tym prawidłowo dobrane kolory i faktury, a także funkcjonalne meble do salonu, które spełnią indywidualne potrzeby, odzwierciedlą charakter domowników i ich gust.

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze mebli do salonu (i każdego innego pokoju) jest metraż pomieszczenia. Na małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się jasne barwy i lekkie, proste formy. Pozwolą one stworzyć iluzję większej przestronności, powiększając przestrzeń optycznie. Doskonale sprawdzą się kolekcję BoloniaDiamondFiorino czy Geneva i Porto z białymi frontami. Dobrym wyborem będzie też zestaw mebli salonowych Saga lub Lugo w kolorach jasnego drewna.

W dużych salonach możemy zastosować ciemniejsze barwy i masywniejsze konstrukcje, które dodają przytulności i tworzą atmosferę solidności. Uwagę warto zwrócić na eleganckie kolekcje Ambasador i Cube z intarsjami, nowoczesny zestaw Modena intrygujący niesymetrycznymi formami czy ciekawą serię Venezia z ozdobnymi nogami.

Poza estetyką warto wziąć pod uwagę również indywidualne potrzeby domowników związane z podejmowanymi w salonie aktywnościami. Dobranie mebli do własnych potrzeb to sprawa kluczowa nie tylko dla wygody korzystania z domowej strefy relaksu, ale również dla utrzymania porządku.

Nowoczesne szafki rtv dopasowane do twoich potrzeb

Podstawowym elementem domowego centrum rozrywki w salonie są szafki RTV. Wybór tego mebla w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji i ulubionych aktywności domowników. Forma i funkcjonalność szafki RTV zależy bowiem od tego, jaki sprzęt chcemy na niej umieścić.

Jeśli szukamy jedynie szafki pod telewizor, warto postawić na meble o niewielkich gabarytach, aby nie tracić cennego miejsca. Wysokość szafki trzeba dobrać do wysokości siedzisk w naszej strefie relaksu, a także wielkości i typu telewizora, tak aby ekran był na wysokości wzroku.

Do telewizorów stojących lepiej wybrać szafki wysokie, takie jak model SagaCube czy Elegance. Jeśli natomiast mamy telewizor wiszący, możemy zdecydować się na niskie szafki RTV, np. GenevaAmbasador lub Lugo.

Kiedy tworzymy bardziej rozbudowane centrum rozrywki i poza telewizorem z dekoderem chcemy na szafce RTV umieścić również konsolę do gier czy sprzęt audio, przyda się większy mebel. W zależności od indywidualnych potrzeb wybrać możemy szafki o różnej szerokości. Na uwagę zasługują 2-metrowe modele EleganceVeneziaPorto czy Toledo. Jeśli i to nie wystarcza, wszystkie potrzeby z pewnością zaspokoją szerokie na 240 szafki Bolonia i Rimini lub 2,5-metrowe modele Porto i Modena.

Tym, którzy szukają większej swobody w aranżowaniu przestrzeni i dopasowywaniu mebli do własnych potrzeb polecamy natomiast szafkę RTV Geneva z regulowaną długością od 155 do 200 cm.

Gabaryty to oczywiście nie wszystko. Dla funkcjonalności duże znaczenie ma też forma i układ mebla. Odpowiednia ilość przestrzeni otwartych oraz zamykanych szafek i szuflad pozwoli dobrze zorganizować sprzęt i rozmaite drobiazgi. Należy więc przemyśleć, ile mamy sprzętu, który musi być na wierzchu, a ile rzeczy chcemy schować poza zasięgiem wzroku i odpowiednio do tego wybrać mebel.

Inne meble do salonu niezbędne w strefie rozrywki

Strefa rozrywki w salonie to oczywiście nie tylko szafka RTV. Klasyczne ustawienie kącika relaksu obejmuje również stolik kawowy i miejsce do siedzenia, np. sofęnarożnik czy fotele.

Wybierając te elementy, trzeba zadbać o spójność całej aranżacji. Jeśli nie chcemy wszystkich mebli z jednej kolekcji, postawmy przynajmniej na podobną kolorystykę i formę, nie zapominając przy tym o funkcjonalności.

W aranżacjach minimalistycznych doskonale sprawdzą się np. ławy o prostej konstrukcji, takie jak Ambasador z dolną półką czy Spider II na metalowych nogach. W bardziej eleganckich, klasycznych wystrojach odnajdą się natomiast modele o bardziej wybujałym wzornictwie. Dobrym wyborem będzie np. stolik kawowy Cube z intarsją. Z kolei we wnętrzach nowoczesnych można zastosować niemal futurystyczne formy asymetryczne widoczne w modelach Porto i Modena.

Jednym z najważniejszych wyborów przy urządzaniu strefy relaksu i rozrywki w salonie jest miejsce do siedzenia. Typ mebla w dużej mierze zależy od dostępnej przestrzeni. W przestronnych salonach doskonale sprawdzają się obszerne narożniki, takie jak Monte CarloMadeira lub Elios. W mniejszych pomieszczeniach lepszym wyborem będą sofy. Mogą one być nierozkładane, jak np. model Fama i Aria lub rozkładane, jak Tosca. Szeroki wybór materiałów obiciowych pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie.

Salonowa strefa relaksu i rozrywki to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Pełni nie tylko funkcję miejsca wypoczynku, ale także spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Prawidłowo dobrane meble do salonu, takie jak sofa, ława i szafka RTV pozwolą stworzyć przytulne, funkcjonalne, wygodne i eleganckie miejsce, w którym domownicy i ich goście z przyjemnością będą spędzać czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalne doradztwo

Pomoc naszych specjalistów

Szybka realizacja

Produkcja i szybka wysyłka

Darmowa dostawa

od kwoty 4000 zł

100% bezpieczne płatności

AutoPay / Przelewy24 / Kartami