Industrialne wnętrza to obecnie hit w świecie trendów aranżacyjnych. Postindustrialne mieszkania, dawniej kojarzące się z ubóstwem, dziś należą do jednych z najdroższych i najbardziej pożądanych lokalizacji. Urzekają prostotą, jakością i niebanalną surowością. I choć o przemysłowych aranżacjach można mówić bez końca, dziś skupimy się na jadalni oraz idealnym stole, który podkreśli klimat i charakter wnętrza.
Loftowy stół do jadalni
Jadalnia jest miejscem szczególnym. To właśnie tam możemy zjeść posiłek w gronie najbliższych, porozmawiać oraz umacniać więzi rodzinne. Nic więc dziwnego, że zaraz po kuchni, to właśnie ona pełni rolę ”serca domu”. Ale jak urządzić jadalnię według loftowych zasad? Nie wystarczy wprowadzić betonowych i metalowych akcentów. Ważne są również meble, które będą zachowane w odpowiedniej tonacji.
W przypadku stołu najważniejsze jest to, aby był on wykonany wg najwyższych standardów jakości. Masywny blat z widocznym rysunkiem drewna, nie tylko wygląda efektownie, ale również przybliża nas do natury i podkręca wizualną estetykę całej jadalni. Nogi z kolei powinny nawiązywać do loftowego charakteru wnętrza, a więc być wykonane z metalu, który sugeruje bezpośrednie odwołanie do przemysłowego charakteru aranżacji.
Stół w loftowych jadalniach nie powinien być również mały lub zbyt delikatny. Tu najważniejsze są zdecydowane i mocne akcenty, dlatego warto zwrócić uwagę na możliwie najbardziej masywne i rzucające się w oczy modele. Co więcej, jeśli nasza jadalnia jest przestronna, nie bójmy się wyboru bardzo dużego stołu, który będzie zwracał na siebie uwagę. Nie tylko zyskamy na tym w kontekście estetyki, ale również szybko poczujemy, jak komfortowy jest w codziennym użytkowaniu.
Jaki stół wybrać? Przegląd loftowych modeli
Poszukując stołu do loftowej jadali warto skupić się przede wszystkim na masywnych i wyrazistych modelach. Zwróćmy również uwagę na to, aby cechował się możliwie najwyższymi parametrami jakościowymi, a więc był wykonany z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia i zabrudzenia. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć stołem przez wiele lat, bez obaw o przypadkowe zniszczenia lub porysowania w trakcie normalnego użytkowania.
Stół spider – monumentalna elegancja dla loftowych wnętrz
Modelem, o którym nie sposób nie wspomnieć jest rozkładany stół z kolekcji Spider. Jego długość podstawowa wynosi 180 cm, zaś w momencie dołożenia dwóch dostawek – aż 300 cm! Malowane proszkowo nogi o niecodziennej formie i wygięciu, nadają całości ciekawego i nieco finezyjnego klimatu, zaś masywny i ciężki blat w drewnie dębowym sprawia, że trudno oderwać od niego wzrok. Całośc, zwłaszcza po rozłożeniu, wygląda monumentalnie, dlatego idealnie sprawdzi się w dużej i przestronnej jadalni.
Stół scorpio – lżejsza wersja do jadalni o średniej wielkości
Jeśli poszukujemy czegoś lżejszego niż zaprezentowany wyżej “pająk”, model nierozkładany z serii Scorpio powinien nas zainteresować. Wizualnie jest lżejszy, dzięki czemu sprawdzi się w nieco mniejszych jadalniach. Szczególną uwagę przykuwają nogi wykonane z prętów żebrowanych malowanych proszkowo, które tworzą geometryczną podstawę dla niezwykłej urody blatu. Widoczne sęki i rysunek dębu dodaje całości elegancji i wdzięku, które warto podkreślić klimatycznym oświetleniem.
Stół vector – klasyczna elegancja w loftowym wydaniu
Kolejną, a zarazem ostatnią propozycją jest nierozkładany stół Vector o długości 180 cm. Urzeka swoją klasyczna formą, industrialną surowością oraz prostotą. Podobnie jak w wyżej zaprezentowanych modelach, posiada przepiękny blat z dębu lakierowanego lub olejowanego, z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem drewna. Proste i masywne nogi sprawiają, że całość prezentuje się nie tylko elegancko, ale również niezwykle efektownie. Stół sprawdzi się w przestronnej jadalni, w towarzystwie miedzianych lamp oraz ścianek wykonanych z betonu architektonicznego lub szklanych pustaków o matowym wykończeniu.
Odpowiednio dobrany stół o industrialnym charakterze to w zasadzie połowa sukcesu. Wybierając modele o konkretnej i mocnej urodzie, będzie nam dużo łatwiej zaaranżować jadalnię w taki sposób, aby oddawała cały urok loftowej aranżacji. Wraz z odpowiednimi dodatkami oraz wystrojem, całość nie tylko nabierze surowej elegancji, ale również będzie ze sobą idealnie współgrać.