Jak urządzić sypialnię? Oczywiście najważniejszym elementem wystroju jest łóżko, w którym śpimy i wypoczywamy. Obok łóżka można ustawić szafki nocne, toaletkę i szafę. Jeśli dom ma wydzieloną osobną garderobę, w której przechowywane są ubrania- nie ma potrzeby ustawiania w sypialni szafy, a sama sypialnia jest bardziej przestronna. Oprócz wspomnianych wyżej mebli właśnie komoda do sypialni jest częstym elementem wystroju. Można na niej ustawić nastrojową lampę, powiesić nad nią lustro, obraz lub efektowną półkę. Jeśli w sypialni mamy telewizor, można go zawiesić lub ustawić na komodzie. Gabaryty komód do sypialni mogą być różne, co umożliwia wybór odpowiednio dobranej do wielkości pomieszczenia. Wysokość komody może wynikać z przestrzeni jaka pozostaje do dyspozycji lub potrzeby przechowywania. Różnorodne kolory, forniry w połysku lub w półmacie oraz wymiary dają możliwość zaaranżowania komody w każdej sypialni.
Komoda do sypialni – pomysł na aranżację wnętrza
Łóżko jest niskim meblem, natomiast szafa jest wysoka, co narzuca sposób urządzenia sypialni. Komoda ma wysokość pomiędzy szafą i łóżkiem, dlatego wypełnia przestrzeń i pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Czy komoda musi być w takim samym kolorze i stylu jak pozostałe meble w sypialni? Obecne trendy w aranżacji sypialni to łączenie różnych stylów, faktur i kolorów. Wstawienie komody do sypialni, która wyróżni się we wnętrzu i nada mu charakter jest pomysłem wartym rozważenia. Może to być nowoczesna komoda do sypialni w białym połysku z dodatkami w kolorze dębu lub orzecha. Drewniane dodatki dodają chłodnej i nowoczesnej bryle odrobiny ciepła. Dla osób lubiących intensywne kolory i dodatki komoda z kolekcji Vivien ze złotymi frontami jest idealnym wyborem. W stylowej sypialni kolory są stonowane, w tonacji ciemnego brązu. Bryła komody i detale tworzą spójną i nieco monumentalną całość.
Komody sypialniane – funkcjonalność i trwałość
Trwałość mebli zależy od materiału z jakiego zostały wykonane, ich konstrukcji i podzespołów. Markowe prowadnice szuflad z cichym domykaniem zapewniają nie tylko wygodne otwieranie i zamykanie. Dodatkowo mają możliwość wyjęcia szuflady, co ułatwia czyszczenie mebli w najgłębszych zakamarkach. Kolejnym ich atutem jest system regulacji, który umożliwia poziomowanie szuflady. W drzwiach stosuje się wytrzymałe zawiasy puszkowe, które gwarantują wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Układ komody do sypialni może być symetryczny lub niesymetryczny. Symetryczne komody mają przykładowo po bokach drzwiczki i półki, a na środku szuflady. Nad szufladami może pojawić się praktyczna wnęka na drobne przedmioty. Niesymetryczne komody sypialniane dynamicznie i nowocześnie. Obok szuflad występują drzwiczki, co dla wielu użytkowników oznacza większą funkcjonalność. Ponadto komody zamiast uchwytów mogą otwierać się po naciśnięciu frontów, za pomocą systemu push-to-open.
Komoda sypialniana lissy
Lissy ma w swojej ofercie komody w różnych stylach, rozmiarach i kolorach. Materiały z jakich wykonywane są komody sypialniane to szerokie spektrum- od dębu urzekającego swoją naturalnością, poprzez przytulny orzech amerykański, a kończąc na dostojnym i wyrafinowanym hebanie. Przykładem nowoczesnych komód do sypialni są komody z kolekcji Rimini i Porto. Ich duże białe powierzchnie w połysku są pozbawione uchwytów, a ciekawe i dopracowane detale dodają szyku. Komody z kolekcji Elegance i Vivien to nowoczesna interpretacja klasyki. Mają one fronty z trójwymiarową strukturą, stylowymi nogami i dodatkami w kolorze metali szlachetnych. W industrialne wnętrza znakomicie wpasuje się komoda z kolekcji Lugo. Stalowa podstawa w kolorze czarnym zestawiona z dębem sękatym daje surowy i loftowy efekt. Komody do sypialni Lissy to nie tylko znakomite wzornictwo, ale również wysoka jakość wykonania i trwałość na lata.