Komody pod telewizor- dlaczego warto je mieć
Komody pod tv mają zdecydowanie większe możliwości przechowywania niż szafka rtv. Konstrukcyjnie komoda na telewizor jest wyższa niż szafka pod telewizor. Szafki pod telewizor na ogół mają wysokość pomiędzy 40 a 60 cm, natomiast komody od 40 do 100 cm. Konstrukcyjnie wskazane jest, żeby przez środek komody pod tv przebiegał pion, który wzmacnia konstrukcję blatu komody. Zdecydowana większość komód nie ma też wnęki na sprzęt pod blatem. W związku z tym dekoder telewizyjny lub inny sprzęt stawiany jest na blacie, co nie jest zbyt estetyczne, ale oszczędza przestrzeń. W ten sposób wnętrze komody może w pełni służyć do przechowywania niezbędnych w salonie lub jadalni przedmiotów: serwisu obiadowego, szklanek, naczyń, obrusów, sztućców i półmisków. Ważna jest również funkcja reprezentacyjna komody. Większy mebel, a taka jest komoda- prezentuje się zdecydowanie korzystniej. W szczególności w dobie minimalizmu, kiedy wnętrza mieszkalne wypełniają tylko pojedyncze meble.
Komody pod tv a rozmiar telewizora
Telewizory zmieniły się w ostatnich latach nie do poznania. Panuje trend, żeby mieszkania wyposażać w coraz większe ekrany. Telewizor może stać na komodzie, albo być zawieszony na ścianie nad komodą. Ze względów estetycznych szerokość telewizora i komody powinny być zbliżone do siebie rozmiarami, albo komoda powinna być szersza niż telewizor. W przeciwnym wypadku telewizor zdominuje przestrzeń i sama komoda będzie zdominowana przez wielkość odbiornika telewizyjnego. Długość telewizora 75” to około 170 cm szerokości i około 100 cm wysokości, czyli komoda o długości 200 cm będzie wystarczająca. Ciekawym pomysłem na aranżację salonu jest telewizor w stylowej ramce, na ekranie którego może być wyświetlany obraz, grafika lub zdjęcie. Taki telewizor imituje prawdziwy obraz, który można za pomocą wykończenia ramki i wyświetlanej grafiki dopasować idealnie do wnętrza.
Komoda pod telewizor – kolorystyka i materiały
Wzornictwo komód pod telewizor obejmuje klasykę jak i nowoczesność w różnorodnym wydaniu. Klasyczne komody mają starannie dopracowane detale. Ich przykładem jest fornir układany w intarsje lub fronty w jodełkę. Komoda pod telewizor jest dostępna w kolorystyce dostępnej dla kolekcji mebli. Najpopularniejszym rodzajem wykończenia powierzchni komód na telewizor są naturalne forniry takie jak dąb i orzech amerykański. Uzupełniają je pełne kolory takie jak biały i czarny w połysku lub w macie. Meble są w jednym wybarwieniu, a w nowoczesnych kolekcjach są łączone. Przykładem może być komoda Porto, w której elementy fornirowane (dąb lub orzech) są zestawione z białymi lub czarnymi frontami.