Niebanalne sposoby na spędzanie czasu w ogrodzie

Spędzanie czasu wolnego w ogrodzie z rodziną i znajomymi

Posiadacze przydomowych ogrodów doskonale zdają sobie sprawę z zalet posiadania własnego skrawka zieleni. Ogród pełni bowiem nie tylko funkcję reprezentacyjną czy estetyczną, dostarczając przyjemnych wrażeń i widoków, ale przede wszystkim może być miejscem wypoczynku i rekreacji. Odpowiednio urządzony i wyposażony w dobrze dobrane meble ogrodowe, pozwala się zrelaksować, zorganizować spotkanie z rodziną czy przyjaciółmi oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Ogród jako miejsce wypoczynku i rekreacji

Ogród jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają przebywać na powietrzu. Spędzanie czasu na łonie natury ma w sobie coś pierwotnego, co sprawia, że ludzie nabierają energii, poprawia się ich humor, a głowa oczyszcza, gwarantując efektywny relaks.

Dzień spędzony w ogrodzie może z powodzeniem zastąpić wyjazd za miasto. Wszystko zależy od tego, jak urządzimy nasz zielony zakątek i o jakie funkcjonalności zadbamy.

Ogród jest więc miejscem wypoczynku i rekreacji. Dzieci chętnie korzystają z takich ogrodowych atrakcji jak piaskownice, przydomowe place zabaw czy baseny. Wśród dorosłych niesłabnącą popularnością cieszy się natomiast grillowanie z rodziną i przyjaciółmi czy zwykła kawa w promieniach słońca.

Jednak aby ogród był funkcjonalny i umożliwiał wygodne spędzanie w nim czasu, istotny jest wybór odpowiednich mebli ogrodowych.

Zadbaj o podstawy — stół i krzesła do ogrodu

Pierwszym elementem, nad którym trzeba się pochylić, urządzając zewnętrzną strefę wypoczynku, są stoły ogrodowe oraz odpowiednie krzesła. Wybór stołu nie jest wcale taki prosty. Pod uwagę trzeba brać nie tylko jego wielkość czy stylistykę, ale również materiały, z których jest wykonany.

Stoły do ogrodu narażone są przecież na zmienne warunki atmosferyczne — opady, zmiany temperatur, intensywne słońce i silne podmuchy wiatru. Wszystko to ma wpływ na stan mebli, ich wytrzymałość, wygląd i funkcjonalność.

Stół ogrodowy powinien być więc wykonany z materiałów odpornych na działanie wody, mrozu i promieni UV. Doskonałym wyborem są stoły drewniane, o ile zabezpieczono je odpowiednimi impregnatami lub lakierem. Impregnowane drewno oprze się nie tylko niesprzyjającej pogodzie, ale również insektom czy grzybom, które mogłyby zniszczyć mebel. Dobrym pomysłem są również meble metalowe, które również cechuje duża trwałość.

Trzeba też pamiętać, że jeśli nie mamy altany osłaniającej od wiatru, stół, jak i krzesła powinny być na tyle masywne, aby silne podmuchy ich nie przewracały. Popularne meble plastikowe, a nawet rattanowe mogą więc w tym kontekście sprawiać problemy.

Czas w ogrodzie nie musi ograniczać się do biesiadowania. Wielofunkcyjne stoły ogrodowe pozwalają przekształcić tradycyjny mebel w stół bilardowy czy ping-pongowy. Dzięki temu zyskujemy doskonałą opcję zabawy z przyjaciółmi czy wyjątkową atrakcję dla dzieci.

Ogrodowy stół California to przykład eleganckiego i bardzo funkcjonalnego mebla z wysokiej jakości drewna bukowego. Zdejmowany blat z wodoodpornej sklejki odkrywa pole do gry w bilarda pokryte odpornym na działanie wilgoci i promieni UV suknem marki Simonis. Dodatkowo zaopatrzyć się można w blat do gry w ping-ponga, który jeszcze bardziej poszerzy możliwości rekreacji w ogrodzie.

Na uwagę zasługuje również ogrodowy stół bilardowy Vermont. Ten model również posiada wykonany ze sklejki blat biesiadny i opcję przekształcenia w stół ping-pongowy. Postument tego stołu wykonano z proszkowo malowanego metalu, a ramę z wysokojakościowego buku. Największym atutem jest jednak kamienna płyta grająca z łupku włoskiego i sukno marki Simonis.

Oba stoły umożliwiają profesjonalną grę w bilard, jak i wygodne biesiadowanie. Ponieważ wykonano je z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, mogą przebywać na zewnątrz przez cały rok.

Outdoorowe stoły bilardowe to doskonały wybór dla tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań do ogrodu czy na taras. Dzięki nim można aktywnie spędzić czas na powietrzu i doskonalić swoje umiejętności w powszechnie lubianych grach. Ogród wyposażony w tego rodzaju mebel stanie się atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci. Zapewni świetną rozrywkę, pasjonującą rywalizację i zdrową aktywność na powietrzu.