Sezon Bilardowej Ekstraklasy za nami

Nosan Kielce po raz 9-ty został drużynowym mistrzem Polski. Nosan Kielce w decydującym meczu Wielkiego Finału dwukrotnie pokonał Dekadę Sosnowiec. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Zakręconej Bili Solumed Poznań.


Wielki Finał Bilardowej Ekstraklasy rozegrany został w dniach 4-5 listopada w kieleckiej Galerii Echo na stole bilardowym L1 Daytona LISSY Professional. W piątek odbyły się półfinały. W obu meczach padł wynik 2:0. Nosan dwukrotnie pokonał Zakręconą Bilę Solumed Poznań 12:6 i 12:4. Bilardo.pl Dekada Sosnowiec zaprezentowała świetny bilard i w pojedynku z Akademią Bilardową Rokietnica zanotowała wyniki 12:4 i 12:8.
Kielce i Sosnowiec mieli więc zagrać w sobotę o złoto, bilardzistom z Wielkopolski pozostała walka o brąz.


Pierwszy mecz finałowy lepiej otworzyli Kielczanie. Po niewykorzystanej okazji na 7:2 Dekada powróciła do meczu i po dwóch zmianach mieliśmy wynik 8:7 dla Nosanu. Trzecią odsłonę 4:0 wygrał debel Batkowski/Kapłan, który pokonał parę Szewczyk/Macioł, zamykając mecz wynikiem 12:7.

Drugie spotkanie z kolei lepiej zaczęli zawodnicy Bilardo.pl. Daniel Macioł i Jerzy Regieli prowadzili już 3:0 i nagle tryby w maszynie się zacięły. Sosnowiec ostatecznie przegrał pierwszą zmianę 3:4 oraz kolejną 0:4. Nosan przed ostatnią odsłoną prowadził więc 8:3. Dekada w ostatniej zmianie robiła co mogła, jednak przy naprzemiennym rozbiciu powrót na prowadzenie był bardzo trudny. Ostatecznie mecz potoczył się “partia za partię” i Nosan zwyciężył 12:6.

Pomiędzy pojedynkami finałowymi rozegrany został mecz o brązowy medal. Akademia Bilardowa Rokietnica przez połowę meczu utrzymywała prowadzenie, i gdyby nie poważny błąd na 8:4, mecz mogłby wyglądać inaczej. Od tego momentu gra Akademii totalnie się rozsypała a Zakręcona Bila Solumed Poznań skrupulatnie wykorzystywała kolejne potknięcia rywali. Poznaniacy wgrali 8 partii z rzędu i zwyciężyli w całym spotkaniu 12:7.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *