Darmowa dostawa złożonych mebli od 4000 zł

Stół bilardowy w sanatorium

Stół bilardowy w sanatorium. Idealna recepta na dobrą formę

Sanatorium lub zakład lecznictwa uzdrowiskowego to w Polsce wciąż niezwykle popularne miejsce odpoczynku i rekonwalescencji dla osób z rozmaitymi dolegliwościami. Czas w sanatorium upływa nie tylko na zabiegach leczniczych, ale także na zawieraniu znajomości i poprawie ogólnej kondycji. Doskonałą formą rekreacji oraz integrowania kuracjuszy jest bilard. Jakie przynosi korzyści?

Gra w bilard to samo zdrowie

Bilard to gra o bardzo długich tradycjach i już w XIX. wieku, kiedy powstawały pierwsze zakłady lecznicze, wykorzystywano gry sprawnościowe, by zająć kuracjuszom czas, którego było pod dostatkiem. Pierwsze sanatoria były miejscami dla żołnierzy i bardziej zasobnych pracowników, którzy w czasach rewolucji przemysłowej i niewyobrażalnego zanieczyszczenia powietrza w miastach, musieli podreperować zdrowie. W epoce przed wynalezieniem antybiotyków, sanatoria były ważnym ogniwem leczenia gruźlicy. Niezależnie od funkcji rehabilitacyjnej, trzeba pamiętać, że pensjonariusze spędzali w sanatoriach kilka tygodni, dlatego właściciele tych placówek starali się umilić im czas spędzony w uzdrowisku.

Obecnie w każdym wieku, a szczególnie w jesieni życia wskazany jest ruch. Jego brak jest jednym z największych problemów, jakie trapią ludzkość. Pobyt w sanatorium jest idealną okazją do tego, by porzucić bezczynność i skorzystać z wszystkich atrakcji, jakie oferują zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Stół bilardowy w sanatorium będzie fantastycznym pomysłem na aktywne spędzenie czasu, gra w bilard przynosi bowiem wiele korzyści, szczególnie starszym osobom.

Poprawa koordynacji ruchowej oraz wzroku z pracą rąk to jedna z największych zalet bilarda. Nasze codzienne czynności zależą w dużej mierze od sprawności naszych rąk i oczu. Chwytliwość rąk, refleks oraz zdolność orientacji przestrzennej są koniecznymi warunkami prawidłowego funkcjonowania. Bilard w naturalny sposób pozwala utrzymać dłonie, stawy rąk, wzrok i całe ciało w dobrej kondycji, bo wymaga tego technika uderzeń i celowania. Jakkolwiek dosyć statyczna, jest to jednak gra, która rozwija i podtrzymuje wiele umiejętności w dużej sprawności.

Bilard integruje pensjonariuszy

Bilard jest doskonałym narzędziem do integrowania ludzi. Podczas długich dni w sanatorium, do dyspozycji jest sporo wolnego czasu, który można wykorzystać na poznanie nowych ludzi. Gra w bilard wytwarza szczególną sytuacją towarzyską. Niewiele jest sportów, które dają możliwość ruchu, współzawodnictwa i jednocześnie swobodnej konwersacji. To sprzyja budowaniu relacji i pozwala przełamać lody. Co więcej, dla właścicieli sanatoriów to oczywisty sposób na zagospodarowanie czasu kuracjuszom. Można przecież z powodzeniem urządzić np. mistrzostwa turnusu.

Gra w bilard ma niespotykany wpływ na spowolnienie tempa starzenia się, a także na ogólną poprawę percepcji i koordynacji ruchowej osób w każdym wieku. Dowiodły tego badania naukowe, o których pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu.

Jaki stół do bilarda w sanatorium?

Wybierając stół do bilarda z przeznaczeniem do ustawienia w sanatorium, nie trzeba rozglądać się od razu wśród najdroższych konstrukcji przeznaczonych dla profesjonalnych graczy. Należy założyć, że ze stołu będą korzystały osoby, które po prostu cenią towarzystwo i ruch, a nie mają tak wygórowanych oczekiwań jak profesjonaliści. Pozostawmy zatem na razie stoły segmentu premium i przyjrzyjmy się tańszym, ale równie dobrym modelom. W przedziale ekonomicznym można znaleźć np. stół bilardowy ECONOMIC 7ft, który powinien z powodzeniem spełnić wymagania kuracjuszy. Jest prosty i łatwy w obsłudze. Nieskomplikowana budowa powoduje, że stół jest mobilny i można go bez trudu przestawić. Koszykowa konstrukcja sprawia, że stół jest stosunkowo lekki i zdecydowanie tańszy. Atrakcyjna cena nie oznacza jednak słabej jakości. Do produkcji stołu użyto takich samych materiałów, jak w pozostałych stołach. Dodatkowym atutem jest montaż stołu w miejscu przeznaczenia przez fachowych techników od producenta.

Stoły ogrodowe. Pomysł na aranżację przestrzeni wokół sanatorium

Kuracjusze sanatoriów chętnie spędzają czas na wolnym powietrzu. Długie spacery i przesiadywanie na ławeczkach to jedne z ulubionych zajęć podczas turnusu. Kiedy jednak zabraknie pomysłów na wypełnienie dnia, zbawienny dla zdrowia może być bilard w plenerze.

Współczesne meble ogrodowe łączą odporność na warunki atmosferyczne z estetyką i funkcjonalnością. Zaaranżowanie otwartej przestrzeni tarasowej przed sanatorium na miejsce do okazjonalnej konsumpcji a jednocześnie rozrywki to najlepsza recepta na zadowolenie pensjonariuszy.

Połączenie zalet komfortowych mebli biesiadnych oraz funkcji rekreacyjnych gwarantują przykładowo stoły ogrodowe 3w1 o rozmiarach 7 ft. Mogą one stanowić praktyczny element tarasu lub ogrodu przy sanatorium. Tuż po miłej pogawędce przy kawie, stół ogrodowy można szybko zamienić w stół do gry w bilard lub ping-pong.

Jeśli sanatorium zamierza stworzyć strefy aktywnego wypoczynku, stoły ogrodowe wykonywane na indywidualne zamówienie, dadzą pensjonariuszom możliwość spędzania czasu na łonie natury, na tarasach, w altanach, ogrodach i parkach.

Stoły ogrodowe są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wahania temperatur oraz opady atmosferyczne.

Stół do bilarda w sanatorium może przynosić dochód

Sanatoria są finansowane głównie z budżetów funduszu zdrowia, ale bywają również prywatne. Właściciele mogą wówczas wykorzystać bilard jako dodatkowe źródło dochodu. Wynajmowanie stołu do bilarda może się odbywać na komercyjnych zasadach i przynieść sanatorium lub zakładowi lecznictwa uzdrowiskowego korzyści finansowe. Wśród kuracjuszy znajdą się z pewnością amatorzy bilarda, którzy będą skłonni wydać nieduże kwoty na rozegranie partii bilarda.

Nowe pomysły na spędzanie czasu w sanatorium

Zwykle dzień kuracjusza wygląda podobnie; od rana zabiegi, kąpiele, masaże, ultradźwięki i okłady. Po obiedzie czas wolny na spacer i kawkę z ciasteczkiem. Po kolacji relaks, wieczorki zapoznawcze i potańcówki. Jednak ci kuracjusze, którzy nie są królami parkietu mogą z powodzeniem spędzać czas na integrującej grze w bilard.

Gra w bilard to nie tylko pozytywny wysiłek dla wzroku i rąk (aby prawidłowo uderzyć trzeba się pochylić, rozciągnąć i popracować mięśniami). Bilard poprawia koncentrację, koordynację i zmysł strategiczny. Jego walory integracyjne potwierdzają instytucje opiekujących się seniorami, takie jak domy spokojnej starości.

Stół bilardowy w sanatorium to znakomity pomysł na czas wolny dla kuracjuszy. Najważniejsze korzyści to stymulacja umysłu i wzmocnienie relacji społecznych. Poza tym bilard gwarantuje ruch w niezbyt forsownej, a jednak wymagającej formie, będąc jednocześnie przyjemną rozrywką o dużych walorach integracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalne doradztwo

Pomoc naszych specjalistów

Szybka realizacja

Produkcja i szybka wysyłka

Darmowa dostawa

od kwoty 4000 zł

100% bezpieczne płatności

AutoPay / Przelewy24 / Kartami