Stoły do bilarda

Profesjonalne stoły turniejowe, domowe, ogrodowe

Stoły do bilarda to produkty, które muszą być wykonane szczególnie starannie i dokładnie by gra na nich przynosiła przyjemność i była faktycznym sprawdzianem umiejętności gracza. Taką gwarancję dają stoły bilardowe wykonane przez producenta z ponad 20-letnim doświadczeniem – firmę LISSY.

Dzięki maszynom cnc oferujemy najwyższą precyzję wykonania. Łuzy oraz pozostałe elementy korony stołu są wycięte z cyfrową dokładnością, przez co spełniają wymagania profesjonalistów, np. Mistrza Świata w Trikach Bilardowych Bogdana Wołkowskiego, który wielokrotnie grał na naszych stołach. Diamenty są rozmieszczone precyzyjnie. Wszystko profesjonalnie i zgodnie z normami Światowej Federacji Bilardowej.

Użycie wysokiej jakości materiałów takich jak płyty kamienne z łupka włoskiego, sukno Simonis i Europool, twarde drewno dębowe lub bukowe, gwarantuje trwałość stołów.

W stołach bilardowych produkowanych przez naszą firmę stosujemy oryginalne 1-częściowe płyty kamienne (łupek włoski z firmy „Carlo Giuffra Ardesie”), które są stabilne i stałe. Dlaczego nie używamy marmuru? Marmur, ze względu na swoje właściwości (krystaliczna budowa – skłonność do powstawania pęknięć, zbyt elastyczny – mocno ugina się) nie znalazł zastosowania w produkcji stołów bilardowych. Płyty z łupka włoskiego zapewniają liniowość stołu, wysoki komfort gry i stałą jakość na wiele lat. Oferujemy również stoły z płytą drewnianą (meblową). Cena tych stołów jest niższa, jak również ich waga jest mniejsza.

Stoły z płytą kamienną są profesjonalne – gra na nich jest szybka i precyzyjna, zalecane jest do nich sukno cienkie (szybkie). Natomiast stoły z płytą meblową są przeznaczone dla początkujących graczy – gra na nich jest wolniejsza, zalecane jest do nich sukno grube (wolne).

Płyta grająca i oryginalne bandy kauczukowe naciągnięte są wysokiej klasy suknem bilardowym (Speedball, Standard, Simonis) w wybranym kolorze.

Do produkcji stołów w zależności od ich modelu stosujemy zazwyczaj drewno dębowe, bukowe i okleiny naturalne. Postumenty wykonane są z litego drewna dębowego, bukowego lub ze stali nierdzewnej, co zapewnia dużą żywotność oraz odporność na wszelkie naprężenia i naciski oraz jest istotne przy dużym ciężarze stołu. Twarde gatunki drewna stosowane przez naszą firmę są optymalnym surowcem do produkcji stołów bilardowych. Dają one możliwość zastosowania szerokiej palety wybarwień. W naszych najnowszych stołach zastosowaliśmy również drewno i okleiną orzechową, hebanową, klonową.

Korzystając z naszej oferty istnieje możliwość indywidualnego wyboru wybarwienia lub według naszego próbnika. To gwarantuje idealne dopasowanie stołu do kolorystyki pozostałych mebli w pomieszczeniu.

Nasze stoły bilardowe są dedykowane w szczególności do prywatnych domów, biur, pensjonatów, klubów, stąd wykonujemy je w najchętniej wybieranych rozmiarach od 5ft do 9ft. Na specjalne zamówienie wykonujemy oczywiście także większe stoły. Wszystkie stoły bilardowe można nakryć fornirowanym blatem nakrywającym, a przez to przekształcić bez większego wysiłku w duży stół do jadalni, przy którym posiłek może wygodnie zjeść nawet 12-14 osób. Opcja nakrywania blatem jest często wykorzystywana w salach konferencyjnych, gdzie stoły służą do gry oraz jako stoły do spotkań biznesowych. Dzięki blatom nakrywającym do tenisa stołowego można ten sam stół wykorzystać również jako stół do ping-ponga.

Wyposażamy wnętrza nie tylko w stoły bilardowe, ale również w domowe barki, biblioteki oraz w inne meble wg projektu klienta lub architekta wnętrz. Mamy również własnych projektantów, którzy pomogą Państwu stworzyć indywidualny projekt. Wszystko można zobaczyć w naszym sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych na terenie całej Polski.

Nie tylko sprzedajemy i dowozimy, ale również profesjonalnie montujemy i poziomujemy stół w domu klienta. Świadczymy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny naszych produktów.