Komoda

Komoda to jeden z najbardziej uniwersalnych mebli. Stanowi nieodłączny element wyposażenia wnętrz. W zależności od pomieszczenia, znajdą się w niej: talerze, szkło, dokumenty, które chcemy mieć pod ręką. W komodach przechowujemy gadżety, akcesoria elektroniczne, a komoda w sypialni pomaga uporządkować bieliznę. Nowoczesne komody mają wprawdzie różne przeznaczenie, ale ostatecznie chcemy, aby były pojemne, praktyczne i przede wszystkim estetyczne. Jeśli polujesz na odpowiedni mebel, podpowiemy na co zwrócić uwagę.

 

Wygodne i ciche szuflady

Na pewno zależy Ci na wygodzie użytkowania i nie chcesz trzaskających szuflad. Z pomocą przychodzą nowoczesne komody wyposażone w szuflady z cichym domykiem (komoda Cube). Markowe systemy zapobiegające trzaskaniu, powodują, że szuflady zamykają się bez zbędnego hałasu. Podczas intensywnego użytkowania komody nie jest to bez znaczenia. Nie musisz zwracać przesadnej uwagi na domykanie. Pchnij szufladę i to wszystko.

Rozważ rozmiar komody do salonu. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, zbyt duży mebel będzie wyglądał nieco przytłaczająco i odwrotnie. Mała komoda, nawet stylowa, zgubi się w przestronnym, kilkudziesięciometrowym salonie. Możesz naturalnie postawić na niej celowo przewymiarowane lampy, aby zwrócić uwagę na ten funkcjonalny mebel, ale nie stosuj zbędnych sztuczek. Komoda w salonie powinna bronić się sama. Nowoczesne komody do salonu, odpowiadające aktualnym trendom są raczej minimalistyczne. Bez detali, które mogą zakłócić ogólne wrażenie. W takich komodach stosowane są drzwi i szuflady z systemem „push to open”. Takie meble nie mają uchwytów, a szuflady otwierają się samoczynnie, po delikatnym dociśnięciu. Rozwiązania tego typu stosowane są w komodach z kolekcji: Rimini, Porto i Diamond. Bezszelestną eksploatację umożliwiają również prowadnice renomowanej niemieckiej firmy Hettich.

Nowoczesne komody

Podświetlane komody i przeszklone fronty

Wielu klientów ceni artystyczny klimat wnętrza. Pomieszczenia coraz częściej dekorowane są sztuką współczesną. W takiej aranżacji warto zadbać, by komoda też wyróżniała się jakimś oryginalnym detalem. Na życzenie montowane są wtedy przepiękne uchwyty z kryształem Swarovskiego (komoda Cube).

Oszczędne i nowoczesne wnętrza potrzebują minimalistycznych i dyskretnych mebli, które zachwycają swoją lekkością oraz prostotą. Do tej stylizacji idealnie pasują proste komody z przeszklonym frontem i delikatnym oświetleniem we wnętrzu (Cube). Opcjonalnie znajdziesz także podświetlenie szuflad, na przykład w komodach z kolekcji Lisbona.

Lubisz nastrojowe i subtelne oświetlenie mebli? Nie jesteś odosobniony. Niewielka iluminacja może podkreślić na przykład bogate kształty szkła przechowywanego w komodzie. Punktowe oświetlenie nadaje meblom specyficzny, czasami wielkomiejski, nowoczesny charakter. Możesz wybierać komody z podświetlanymi stopkami ( komoda typu – Porto), czy z oświetleniem ledowym (komoda – Cube i Porto).

Naturalny fornir i drewno dębowe

Niemałe znaczenie mają materiały użyte do wykonania nowoczesnych komód. Większość odbiorców docenia przede wszystkim naturalność użytych materiałów i wykończenia nadające ciepła. Dlatego niesłabnącą popularnością cieszą się komody drewniane lub z akcentami nawiązującymi do struktury drewna. Naturalne materiały zostały wykorzystane w produkcji komody typu: Cube, Porto, Rimini oraz Diamond.

Drewno jako uniwersalny materiał znakomicie broni się w zestawieniu z każdą kolorystyką i stylem wnętrza. Klienci wysoko cenią fornir naturalny i drewno dębowe, zastosowane w komodach Porto. Z kolei fornir i drewno orzecha amerykańskiego posłużyły do wykończenia komody Rimini.

Powierzchnie na wysoki połysk są niezwykle popularne, bo tworzą wrażenie sterylności, podobnie jak komody lakierowane białe. Jeśli odpowiadają Ci takie powierzchnie, weź pod uwagę zakup komody w wysokim połysku typu Rimini. Nowoczesne komody mogą mieć również elementy metalowe, takie jak nogi ze stali nierdzewnej, które także znajdziesz w meblach serii Rimini.

Białe komody

Dla wymagających: styl włoski i technologie 3D

Niewykluczone, że jedna komoda w salonie lub jadalni to za mało. Dla zrównoważenia przestrzeni możemy zdecydować się na zakup dwóch mebli, które będą się uzupełniały i stanowiły dla siebie przeciwwagę. Różnorodność brył i duży wybór zapewniają komody typu: Rimini, Porto, a także Diamond. Dla miłośników oryginalnego wzornictwa stworzono komody utrzymane w stylu włoskim (Rimini), oraz wykorzystujące technologie 3D (Diamond). Jednak najczęstszym warunkiem stawianym przez klientów jest trwałość wykonania. W tej kategorii zwyciężają meble o wytrzymałej konstrukcji, takie jak solidna komoda Cube, która jest meblem zbudowanym z myślą o wieloletnim użytkowaniu.

Nowoczesna komoda nie jest dzisiaj meblem przeznaczonym tylko do jednego rodzaju pomieszczeń. Szerokie zastosowanie i pomysłowość sprawiają, że trafiają one do salonów, jadalni i sypialni. Wraz z rosnącą liczbą przedmiotów w naszym otoczeniu, rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń do przechowywania. Komody doskonale spełniają to zadanie łącząc walory praktyczne z bogactwem stylistycznym, które może znaleźć zastosowanie w każdym wnętrzu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *