Prostokątne stoły rozkładane
Aktywne filtry:
Wyświetlanie 1–18 z 33 wynikówPosortowane według popularności
Wyświetlanie 1–18 z 33 wynikówPosortowane według popularności
tel.: 34 35 75 292 | tel.: 34 35 37 018
Darmowa dostawa złożonych mebli od 4000 zł
Telefon: 34 35 75 292
Telefon: 34 35 37 018
E-mail: sklep@lissy.pl
NOWE STOŁY BILARDOWE – WYSYŁKA W 14 DNI!
Aktywne filtry:
Wyświetlanie 1–18 z 33 wynikówPosortowane według popularności
Wyświetlanie 1–18 z 33 wynikówPosortowane według popularności
Prostokątne stoły rozkładane to jedne z najpopularniejszych mebli, które pojawiają się w naszych domach. Wybieramy je przede wszystkim ze względu na prostotę kształtów i funkcjonalność, która okazuje się bardzo przydatna przy różnych okazjach. Szybko można je powiększyć o kilkadziesiąt centymetrów, co oznacza, że przy stole możemy posadzić dodatkowe osoby. Rozpiętość długości waha się od 160 cm do 3 m.
Prostokątne stoły rozkładane firmy Lissy to meble dopracowane pod każdym względem, począwszy od kształtu po zastosowane materiały. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam produkować meble o różnych bryłach, wymiarach i kolorach. Stosujemy też wymagające ręczne techniki wykończeniowe, jak np. intarsja.
Do wyboru mamy kilka wariantów kolorystycznych, wśród nich cenione przez odbiorców odcienie dębu – naturalny, onyx i sękaty olejowany. Solidne blaty powstają z litego drewna lub płyty meblowej pokrytej fornirem.
Rozkładane stoły prostokątne to jedne z najbardziej uniwersalnych mebli, które doskonale sprawdzą się w większości pomieszczeń naszych domów. Jak się okazuje, prostokątny stół łatwo dopasować do różnych kształtów i układów wnętrza. To także najbardziej klasyczna forma stołu, przewyższająca popularnością stoły kwadratowe czy stoły okrągłe, które nie pasują do wszystkich pomieszczeń i pojawiają się zwykle w mniejszych pokojach. Trzeba tutaj zaznaczyć, że stoły prostokątne dają duże możliwości aranżacji, tzn. można je dosunąć do ściany i w ten sposób zyskać więcej przestrzeni na co dzień. Można je także łatwo zestawić z innym wyposażeniem.
Rozkładane stoły prostokątne powstają z zastosowaniem najnowocześniejszych technik obróbki i wykończenia materiałów. To dlatego, przy bliższym przyjrzeniu, zachwycają jakością wykonania i dokładnością spasowania. Stoły rozkładane są wyposażane w precyzyjne prowadnice synchroniczne, które pozwalają na szybkie rozłożenie. Może to zrobić jedna osoba, bez użycia znacznej siły. Dodatkowe wstawki do blatu przechowywane są na specjalnych zawieszkach pod blatem głównym. Rozłożenie blatu daje przewagę temu rodzajowi stołów, na stołami nierozkładanymi, które choć jednolite i solidne, to nie dają jednak możliwości wydłużenia blatu.
Projektanci wnętrz podkreślają, że w przestrzeni mieszkalnej ważna jest spójność stylu. Jak dobrać stół prostokątny rozkładany do naszego wystroju? Przede wszystkim musimy określić, jaki styl jest dominujący. Oto kilka przykładów:
Styl nowoczesny – cechuje się minimalizmem i geometrycznymi formami. Nie znajdziemy w nim dodatkowych ozdobników, wszystko opiera się na prostocie i funkcjonalności. Stół prostokątny rozkładany jest praktyczny i elegancki. Ponadto stoły nowoczesne można również połączyć z innymi stylami, np. industrialnym.
Styl industrialny – to połączenie materiałów znanych z dawnych fabryk i warsztatów. Pomieszczenia industrialne uderzają surowością betonu i cegły. Z kolei industrialny stół prostokątny rozkładany będzie łączył drewno z metalem. Z drewna lub forniru wykonane są blaty, natomiast metal posłużył do produkcji podstaw i nóg. Dodajmy, że metal jest malowany proszkowo, najczęściej na czarno, co przyczynia się do efektu estetycznego, ale również zabezpiecza metal.
Styl klasyczny – charakteryzuje się elegancją i jest wyjątkowo odporny na zmieniające się trendy. Stoły klasyczne powstają z wysokiej jakości materiałów, często z drewna dębowego lub płyty pokrytej fornirem. Klasyczny stół prostokątny rozkładany będzie zatem miał regularne proporcje, ale też będzie charakteryzował pewnym wyrafinowaniem.
Mamy już określone wyznaczniki stylów. Czas dobrać właściwy stół. Musimy zwrócić uwagę na kształty, materiały i kolory.
Równie ważne jak styl są materiały, z których powstaje stół prostokątny rozkładany. Najbardziej cenionym i poszukiwanym surowcem do produkcji mebli jest drewno. Stoły z litego drewna to dobra inwestycja nie tylko w jakość, ale również w wartość. Możemy być pewni, że gdy będziemy chcieli wymienić mebel na nowy, drewniany stół na pewno znajdzie nabywcę. Ponadto, stoły drewniane są trwałe i solidne. Wytrzymałość to jedno, ale największe wrażenie zawsze robi wygląd drewnianych stołów, które wnoszą do pomieszczenia naturalny klimat, nawet jeśli z drewna wykonany jest tylko blat.
Bardzo efektownie wygląda też meblowa płyta wiórowa pokryta dębowym fornirem. Jest to rozwiązanie równie estetyczne, a jednak nieco bardziej ekonomiczne od litego drewna. Drewniany fornir to nic innego, jak cienka warstwa specjalnie preparowanego drewna o dużej wytrzymałości, który wygląda jak drewno.
Idea okazjonalnego powiększania stołu jest znana od dawna. Jednak w przeszłości rozłożenie przysparzało niemało problemów i najczęściej było to zadanie dla dwóch osób. Dzisiaj rozkładany stół prostokątny to mebel, w którym stosuje się wysokiej jakości nowoczesne prowadnice synchroniczne. Wystarczy pociągnąć jedną część blatu, a druga przesuwa się samoczynnie, robiąc miejsce na dodatkowe wstawki. W zależności od modelu, wstawki mogą mieć od 40 cm nawet do 200cm!
Rozkładany stół prostokątny to realna oszczędność miejsca. W standardowej formie zajmuje mniej miejsca, co jest niewątpliwą zaletą w mniejszych pomieszczeniach. Kiedy pojawią się niespodziewani goście, albo chcemy zorganizować przyjęcie dla dalszej rodziny, możemy im zaoferować więcej miejsca i pomieścić przy stole dodatkowe osoby. Niektóre większe modele stołów można powiększyć nawet do 3m długości.
Prostokątny stół rozkładany może stanąć w różnych pomieszczeniach naszego domu. Wszystko zależy od tego, do jakich celów będziemy go używać – czy będą to codzienne posiłki, okazjonalne wspólne biesiadowanie, czy też może praca lub zabawa w gronie rodziny. Jednym z oczywistych miejsc przeznaczenia stołu jest kuchnia. Tutaj stół kuchenny będzie miał zastosowanie jako miejsce do spożywania śniadań, obiadów i kolacji. W kuchni może też być dodatkową przestrzenią roboczą.
Prostokątny stół rozkładany sprawdzi się także w salonie. Stół do salonu może stanowić wraz z sofą, komodą i meblami rtv, najważniejsze elementy wyposażenia. Przy nim możemy zjeść okazjonalnie posiłki, urządzić małe przyjęcie, pracować lub też oddać się rozrywce. Jego kształt pozwala na ustawienie go w pobliżu jednej ze ścian, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca na środku. Warto dodać, że blat stołu możemy ozdobić np. wazonem z kwiatami lub eleganckim bieżnikiem.
Jeszcze jednym zastosowaniem dla prostokątnego stołu rozkładanego może być przestrzeń firmowa. Jego nowoczesny design sprawi, że gabinet lub sala konferencyjna będą wyglądały efektownie i profesjonalnie. Jeśli będzie nam służył jako stół konferencyjny, nie zaskoczy nas nawet większa niż przewidywano delegacja z partnerskiej firmy. Szybko i z łatwością rozłożymy blat, aby pomieścić dodatkowych gości.
Prostokątne stoły rozkładane możemy kupić osobno lub w zestawach z krzesłami. Co się z tym wiąże? Jeżeli zdecydujemy się na zakup samego stołu, wtedy mamy otwartą drogę do wybrania sobie odpowiednich krzeseł. Możemy również wykorzystać krzesła, które już mamy, jeśli pasują stylistyką do stołu. Dzisiaj dopuszczalne jest łączenie różnych inspiracji do tego stopnia, że możemy do nowego stołu wykorzystać nawet krzesła vintage, wszystko zależy od kreatywności osoby urządzającej wnętrze.
Jak wygląda zatem wariant zakupu prostokątnych stołów rozkładanych w zestawie z krzesłami? Zaopatrzenie się w krzesła tego samego producenta, dedykowane do wybranego modelu stołu, znacznie upraszcza nam cały proces. Możemy być pewni, że zestaw stół i krzesła będzie dopasowany pod względem kolorystyki, wymiarów oraz ergonomii, która jest szczególnie ważna, gdy przy stole spędzamy wiele godzin.
Czytaj więcej…
Pomoc naszych specjalistów
Produkcja i szybka wysyłka
od kwoty 4000 zł
AutoPay / Przelewy24 / Kartami