Stół outdoorowy – praktyczne rozwiązanie i ozdoba tarasu

Stół Outdoor z krzesłami Lissy

Stół outdoorowy zaprojektowany w oryginalny sposób i wykonany z odpowiednich materiałów jest zarówno praktyczny jak i piękny. Może służyć swym użytkownikom w rozmaity sposób, a do tego być ozdobą tarasu czy też ogrodu. Takie właśnie stoły outdorowe posiada w swojej ofercie firma Lissy – polski producent wysokiej jakości mebli i stołów bilardowych. 30-letnie doświadczenie w produkcji mebli i stołów bilardowych owocuje wciąż nowymi pomysłami na meble, które są na równi praktyczne, trwałe i niepowtarzalne.

Kilka słów o przeznaczeniu stołów outdoorowych

Stoły outdoorowe to meble mające zapewnić miejsce do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Stosowane są głównie w ogrodach, na tarasach, balkonach, w altanach, ogrodach zimowych. Jednym słowem tam – gdzie zwykłe meble mogłyby ulec uszkodzeniu przez działanie takich czynników jak wilgoć, wysoka lub niska temperatura, duże nasłonecznienie oraz opady atmosferyczne. Eleganckie stoły ogrodowe mogą z powodzeniem być użytkowane na zewnątrz przez cały letni sezon, a zimą służyć w salonie czy jadalni. Odpowiedni dobór mebli pozwala na sporą oszczędność pieniędzy jak oraz miejsca służącego przechowywaniu mebli ogrodowych po zakończeniu sezonu letniego.

Stoły outdoorowe pasują wszędzie, czyli o rodzajach stołów na zewnątrz

Stoły outdoorowe cechuje ogromny wybór modeli i funkcji jakie mogą posiadać. Dzięki temu można stwierdzić, że stoły outdoor pasować będą wszędzie – zarówno na obszernym tarasie, niewielkim balkonie czy po prostu na trawniku. Warto zadbać o odpowiedni dobór materiału i koloru – pasujący do koloru elewacji, stolarki okiennej, płytek tarasowych itd.

Stoły ogrodowe

Wybierając stół ogrodowy zwróćmy uwagę na jego wygląd, materiał wykonania, rozmiar i styl. Przed zakupem warto się zastanowić czy potrzebny nam jest stół outdoorowy dla dwóch czy dwunastu osób. Gdzie planujemy postawić stół ogrodowy, jak również gdzie będziemy go przechowywać. Na rynku dostępne są stoły outdoorowe w wielu rozmiarach – małe, rozkładane. Stoły ogrodowe rozkładane mogą mieć wkładki przechowywane w stole jak i dokręcane, na które należy wygospodarować dodatkowe miejsce. Warto rozważyć zakup stołu z pasującymi do niego krzesłami. Ważne by wybrane meble ogrodowe dobrze spełniały swoją funkcję. Niekiedy lepszym rozwiązaniem zamiast krzeseł mogą okazać się ławki ogrodowe, które można wsunąć całkowicie pod stół.

Ogrodowe stoły bilardowe

Ogrodowe stoły bilardowe to wielofunkcyjne stoły przeznaczone do użytku na zewnątrz. Wykonane są z materiałów odpornych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych – z metalu i drewna impregnowanego podobnie jak stolarka okienna czy drzwiowa. Płyta grająca jest kamienna co zapewnia trwałość oraz odpowiednią dynamikę i szybkość gry. Doświadczenie i renoma firmy Lissy są gwarantem na to, że stoły bilardowe outdoor oferowane przez Lissy są najwyższej jakości. Wielofunkcyjność zapewniają dodatkowe blaty nakrywające, dzięki którym stół bilardowy można zamienić w duży jadalniany stół outdoor lub stół do ping-ponga.

Stoły do ping-ponga

Stoły do tenisa stołowego outdoor oferowane są w dwóch wariantach. Stoły do ping-ponga outdoor to stoły jednofunkcyjne, których zaletą jest możliwość składania do przechowywania i profesjonalny wygląd. Mogą być wyposażone w kółka. W drugiej opcji można zakupić nakładkę – blaty do tenisa, które nakłada się na stoły bilardowe outdoorowe i w ten sposób otrzymuje się stół wielofunkcyjny. Decydując się dodatkowo na blaty jadalniane otrzymujemy stoły bilardowe 3w1. Zaletą tego rozwiązania jest praktyczność i oszczędność miejsca. Takie stoły tarasowe sprawdzą się, gdy chcemy by nasz taras był wykorzystywany w różnoraki sposób – zarówno do rozrywki jak i biesiadowania. Zmiana stołu bilardowego w jadalniany lub tenisowy zajmuje tylko chwilę.

Stoły outdoorowe – sprawdzone materiały i patenty

Stoły outdoorowe narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników atmosferycznych, dlatego należy je odpowiednio zabezpieczyć by służyły swym użytkownikom przez długie lata. Jednym z warunków powodzenia w tym zakresie jest odpowiednie zaprojektowanie oraz wykonanie mebli z trwałych materiałów. Meble na taras wykonywane są z metalu, zaimpregnowanego drewna, głównie egzotycznego, szkła, kamienia czy plastiku. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Należą do nich odporność na odbarwienia, waga, ograniczone możliwości formy i designu. Duża waga może być zarówno wadą jak i zaletą. Ciężki stół outdoorowy oprze się silnym podmuchom wiatru na wietrznym tarasie. Z kolei lekki stolik łatwo przestawić.

Meble ogrodowe warto chronić przed zanieczyszczeniami niesionymi przez deszcz i wiatr by jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem. Do tego celu dobrze nadają się pokrowce z nieprzemakalnego materiału, dopasowane do kształtu mebli. Warto by miały zabezpieczenia przed porwaniem przez podmuchy wiatru.

Dla krzeseł dobrym patentem jest możliwość sztaplowania. Daje to oszczędność miejsca potrzebnego do przechowywania, możliwość zbiorczego nakrycia pokrowcem jak i zwiększenie wagi, co ochroni je przed przewróceniem przez wiatr..

Stoły outdoor w stylu pasującym do każdego ogrodu

Stoły outdoor można zakupić w wielu stylach. Każdy znajdzie stół ogrodowy pasujący do swojego ogrodu. Dostępne są stołu metalowe, o nowoczesnym designie, jak również stoły outdoorowe drewniane o klasycznym wyglądzie. Dobrać można także odpowiedni kolor i rozmiar. Meble outdoorowe można śmiało przyrównać do mebli salonowych. Często zdarza się, że taras jest przedłużeniem salonu, a meble tarasowe nawiązują stylem do mebli, którymi urządzony jest dom. Zadbanie o taki dobór pozwala na dowolne zestawianie mebli salonowych i tarasowych, w zależności od potrzeb. Aranżacja salonu lub na tarasu na potrzeby dużego przyjęcie będzie łatwa i szybka.

Zobacz stoły Outdoor marki Lissy

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *