,

Designerskie szafki rtv – idealny pomysł na nowoczesny salon

Designerska szafka rtv rimini premium

Sposób urządzania salonu i pokoju dziennego podlega dynamicznym zmianom. Kiedyś całe ściany zajmowały meblościanki, następnie zestawy mebli, obecnie dominują natomiast pojedyncze meble takie jak szafka pod telewizor. Szafka rtv jest dziś niekwestionowaną królową salonu. Sprawdź czym jest designerska szafka rtv i jakie daje możliwości.

Czym się charakteryzuje designerska szafka rtv i dlaczego warto ją kupić

Szafka designerska pod telewizor Porto

Czym różni się designerska szafka rtv od pozostałych szafek pod telewizor dostępnych na rynku? Nazwa wskazuje, że cechą wyróżniającą jest design, czyli nazywając rzecz bardziej swojsko: wzornictwo. Celem projektanta dizajnerskiej szafki pod telewizor jest stworzenie ciekawego i atrakcyjnego wizualnie produktu, który będzie zachwycał jego użytkowników. Projektant osiąga to na różne sposoby- poprzez unikalną, nowatorską formę, wprowadzenie nowych materiałów i ich połączenie, jak na przykład w niesymetrycznej szafce rtv z kolekcji Porto. Innym sposobem są doskonałe proporcje i kształt szafki rtv. Końcowy efekt prac powinien na użytkownikach wywołać tylko jedną reakcję – zachwyt.

Szafka rtv designerska- styl, kolorystyka i materiały

Szafka RTV designerska Lugo

Dobry wzór dizajnerskiej szafki rtv nie oznacza jakiegoś konkretnego stylu. Designerska szafka rtv może czerpać ze stylu klasycznego i charakterystycznych dla niego kształtów. Jednak zdecydowanie więcej możliwości stwarza styl nowoczesny, w którym powstają zupełnie nowe formy. Nowoczesne materiały takie jak metal, tworzywa, oświetlenie, wielobarwne szkła, a także drewno uszlachetniane na różne sposoby można łączyć w dowolny sposób. Przykładem designerskiej szafki rtv jest szafka rtv z kolekcji Rimini premium. Korpus szafki w białym połysku jest oparty na metalowej płozie ze stali nierdzewnej, co sprawia wrażenie, że szafka jest lekka i niemal unosi się nad podłogą. Nad korpusem z szufladami jest dużo miejsca na sprzęt. Orzechowy blat na wysoki połysk domyka szafkę od góry.

Sposoby na aranżację współczesnego salonu – szafki rtv designerskie

Designerska szafka pod tv zanetti

Od kilku lat we wnętrzach panuje moda na minimalizm, czyli ograniczanie ilości mebli do minimum. Często można spotkać salon lub pokój dzienny, w którym oprócz narożnika jedynym meblem jest właśnie designerska szafka pod telewizor. Źle dobrane meble sprawiają, że całe pomieszczenie jest bez wyrazu i nie czujemy się w nim dobrze. Szafka pod telewizor skupia na sobie uwagę mieszkańców i gości, gdyż znajduje się najczęściej na wprost sofy i narożnika. Umieszczona w centralnym punkcie pokoju szafka powinna mieć ciekawą formę, pasować do kolorystyki ścian, zasłon, podłogi oraz pozostałych mebli.

Designerskie szafki rtv – kompromis między funkcjonalnością a wyglądem?

Dizajnerska szafka rtv pod tv eleganceDosyć powszechne jest przekonanie, że piękny wygląd nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala stworzyć designerskie szafki rtv, które świetnie sprawdzają się również w codziennym funkcjonowaniu. Przykładowo prowadnice dają możliwość wykonania szerokich szuflad, w których można przechowywać kolekcję filmów dvd lub płyt cd. Obszerne wnęki na sprzęt i długie blaty to gwarancja, że wszystko się pomieści: dekoder telewizyjny, kino domowe, odtwarzacz cd, a nawet przeżywający renesans gramofon.

Szafka rtv designerska- dostępne wymiary i opcje

Funkcjonalność to także możliwość dopasowania długości szafki do wielkości pomieszczenia. Dizajnerska szafka pod telewizor projektowana jest najczęściej w 2 lub 3 wymiarach. Dzięki temu każdy, niezależnie od tego czy mieszka w wielkiej willi, przestronnym apartamencie lub w niedużym mieszkaniu – może cieszyć się doskonałym wzornictwem. Poza wymiarami, w zależności od modelu dizajnerskiej szafki rtv mamy do wyboru rodzaj nóżek, kolor frontów, blatu oraz oświetlenie. Kolory szafki są łączone z innymi kolorami w pomieszczeniu, dlatego opcje stwarzają szersze możliwości aranżacyjne.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *