Darmowa dostawa złożonych mebli od 4000 zł

Biblioteczka do domu lub gabinetu

Biblioteka w domu lub gabinecie. Symbol wiedzy i wyobraźni

Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy – powiedział rzymski myśliciel Cycero. Książki nadają wnętrzu nie tylko odpowiedniego stylu i koloru. Podnoszą prestiż miejsca i są Twoim azylem, w którym możesz delektować się lekturą w wygodnym fotelu. Nie każdy jest szczęściarzem, który może urządzić osobne pomieszczenie na domową bibliotekę. Jeśli nie dysponujesz ogromnym metrażem, jest wiele sposobów na zaadaptowanie nawet niewielkiego kąta na biblioteczkę.  Starannie zaplanowana powinna pomieścić jeszcze kilka innych użytecznych mebli.

Powiedz mi, jakie masz książki w domu, a powiem ci, kim jesteś – to z kolei słowa polskiego pisarza Jarosława Iwaszkiewicza. Dodalibyśmy drugą część tego aforyzmu: pokaż nam, jak przechowujesz książki, a powiemy Ci, jaki my mamy na to pomysł. Biblioteka w domu lub gabinecie musi być odzwierciedleniem charakteru i stylu właściciela. Jeśli preferujesz bardziej konserwatywne wzornictwo, biblioteki z serii Cube będą dla Ciebie doskonałą propozycją. Łączą w sobie bardzo klasyczne, proste linie z eleganckim, oszczędnym i jednocześnie szlachetnym wykończeniem. Będą bezpiecznym miejscem dla Twojego księgozbioru, nawet jeśli gustujesz w ciężkich, kolekcjonerskich wydaniach ulubionej literatury.

ekskluzywne biurko

Wyrafinowana prostota – kwintesencja Porto

Masz duszę nowoczesnego minimalisty? Biblioteka z linii Porto została stworzona z myślą o Tobie. Regularne kształty, wykończenia na biały połysk, półki dyskretnie zamknięte pod oszklonymi skrzydłami będą ozdobą biura i podkreślą Twój charakter. Seria Porto to również komoda, na której można postawić kilka eleganckich przedmiotów. Do kompletu mamy jeszcze biurko, które znakomicie spełnia funkcje estetyczne i jest też praktycznym meblem dla osób doceniających oszczędne wzornictwo.

Porto-biblioteka

Z dalekich podróży uzbierało się sporo pamiątek, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie? Zapewne chciałbyś mieć je blisko siebie i móc rzucić na nie okiem w chwilach relaksu. Meble z serii Ambasador powstały z myślą o przestrzeni do bezpiecznego przechowywania książek, prasy, ale też cennych drobiazgów. Nasi projektanci zadbali o unikatową mieszankę tradycyjnego stylu podkreślającego szlachetną strukturę drewna z subtelną nutą kolonializmu, który przywoła klimat egzotycznych wojaży.

Biblioteki i meble stworzone dla Twoich potrzeb

Jeśli Twoja biblioteka się rozrasta i nie mieścisz się już na kilku półkach, czy regałach możesz zawsze zdecydować się na meble wykonane na specjalne zamówienie. Dostosujemy wymiary do obecnych i przyszłych potrzeb. Pamiętaj, że cenne książki nigdy nie stracą na wartości i nie chodzi tylko o ich cenę rynkową. To skarbnica wiedzy i wartości, które przekażesz następnym pokoleniom. Nie myśl o biblioteczce tylko w przestrzeni domowej. W biurze też można pochwalić się erudycją. Poza tym, goście będą od razu wiedzieli, że mają do czynienia z człowiekiem na poziomie.

Eksluzywna biblioteka

Biblioteka może być zaprojektowana w oparciu o stałe regały, najczęściej sięgające od podłogi do sufitu. Takie rozwiązanie, chociaż efektowne, ma swoje mankamenty. Przede wszystkim jest to aranżacja na długie lata. Co zrobisz, kiedy znudzi Ci się ten układ? Niełatwo też dostać się do najwyżej położonych woluminów bez specjalnej ruchomej drabinki. Dlatego biblioteki serii Porto, Ambasador i Cube posiadają wszystkie zalety pojemnej biblioteki, a ponadto, można je dowolnie przestawić w inne miejsce, zmieniając aranżację wnętrza. Mniej kłopotów sprawia też utrzymanie takiego zbioru w czystości, w końcu książki gromadzą kurz. Schowane za szybą nie będą wymagały tak częstej interwencji z miotełką do kurzu w ręku.

Biblioteka Cube C-Biblioteka 290 z intarsją

Jakie dodatki do domowej biblioteki?

Książek zwykle przybywa, w związku z tym, pamiętaj o zapewnieniu odrobiny przestrzeni na przyszłość, aby móc zmieścić wszystkie ulubione teksty, gdy będzie ich coraz więcej. Nasze biblioteki mogą być przygotowane w dowolnych wymiarach zapewniających bezpieczne i stabilne przechowywanie. Nie musisz się martwić o styl pozostałych mebli, które uzupełnią Twoją bibliotekę. Zwykle w gabinecie, w którym mieści się księgozbiór, stoi również biurko do pracy. Tutaj warto wspomnieć, że oprócz ponadczasowego wzornictwa, pamiętamy także o przydatnych rozwiązaniach ułatwiających codzienne korzystanie z mebli. Nasze biurka (seria Cube) mają przewidzianą specjalną wnękę, w której Twój gość może np. postawić torbę.

Cube biurko z intarsją

Dzięki różnorodności materiałów wykończeniowych takich jak: fornir, lite drewno, czy akryluks, zrealizujesz najśmielsze projekty przestrzenne. Dla osób ceniących odpoczynek z książką i trunkiem w ręku mamy coś specjalnego. Barki obrotowe (np. do mebli Cube), na których może znaleźć się coś wykwintnego, zapewnią komfort konsumpcji podczas długich wieczorów z lekturą.

Cube barek wysoki biblioteczny

Co może być bardziej klimatycznego od rzędów Twoich ulubionych książek podświetlonych delikatnym światłem wewnątrz naszych mebli? Jeśli masz odpowiednio przygotowane gniazdka elektryczne, możesz wykorzystać prąd z sieci. Jeśli nie masz takiej możliwości, użyj zasilanych bateriami ledowych lampek lub listew oświetleniowych. Twoje książki wraz z delikatną iluminacją stworzą niepowtarzalny nastrój, a meble nabiorą charakteru “z górnej półki”. Wygodzie użytkowania służą markowe okucia i prowadnice z cichym domykiem, gwarantujące długoletnie, bezawaryjne działanie. Nieodłącznym elementem biblioteki powinien być też wygodny fotel i odpowiednie światło do czytania. Nasze biblioteczki doskonale komponują się z meblami innych serii oraz ozdobami ściennymi takimi jak obrazy, czy plakaty, które powiesisz na ścianach, by nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.

Gabinet biblioteka bilard

Biblioteka w domu lub biurze to nie tylko przestrzeń ozdobna. Pełni ważną funkcję praktyczną, kiedy musisz sięgnąć po poradnik, słownik, lekturę dla dziecka czy album ze zdjęciami. Tytuły książek i ich zawartość mogą być znakomitym pretekstem do dyskusji. Goście będą wiedzieli, że mają do czynienia z osobą, która jest otwarta na świat i emocje uwiecznione w literaturze. Książki są naszą wizytówką, a biblioteka miejscem, które jest pamiątką tego, kim byliśmy i zapowiedzią tego, kim się staniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalne doradztwo

Pomoc naszych specjalistów

Szybka realizacja

Produkcja i szybka wysyłka

Darmowa dostawa

od kwoty 4000 zł

100% bezpieczne płatności

AutoPay / Przelewy24 / Kartami