,

Jak wykorzystać przestrzeń w domowym salonie i firmowym gabinecie? 

Obalamy mit braku miejsca na stoły bilardowe. Jak wykorzystać przestrzeń w domowym salonie i firmowym gabinecie?

 

stół bilardowy portland drewniany - 1

 

Wytrawni gracze mawiają: “nie musisz być wielki na starcie, ale musisz wystartować, by kiedyś stać się wielkim”. Coś w tym jest. Nie możemy z góry zakładać, że nie poradzimy sobie z bilardem. Jeśli stół bilardowy pojawi się w Twoim otoczeniu, to początek drogi do mistrzostwa. Warto czasami otworzyć w życiu nowy rozdział. Może nim być nowy stół bilardowy i aranżacja pomieszczenia w taki sposób, aby relaksować się z rodziną lub znajomymi. Stół bilardowy nie jest zwykłym meblem i przed ustawieniem go w domu lub firmie, warto wziąć pod uwagę kilka przydatnych wskazówek.

 

Stół bilardowy jest wspaniałym dodatkiem do Twojego domu. Radość z jego użytkowania mogą czerpać wszyscy, niezależnie od wieku. Wokół stołu bilardowego może toczyć się życie rodzinne i towarzyskie. Gwarantuje znakomitą zabawę sprawnościową dla dzieci, a kiedy pociechy pójdą spać, możesz spędzać długie wieczorne godziny na kolejnych partiach bilarda z przyjaciółmi.

 

Użytkowe zalety stołu bilardowego – tak, tak to nie pomyłka, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę wielofunkcyjne stoły obrotowe typu Portland – to nie wszystko. Stoły bilardowe jako meble to prawdziwe dzieła sztuki. Wielość modeli sprawia, że możesz dobrać odpowiednią wersję do Twojego wnętrza. Stoły bilardowe mogą mieć charakter nowoczesny lub stylowy i tradycyjny. Możesz też wybrać materiał, z którego jest wykonany drewno lub metal.

portland-obracany-stol-bilardowy-1

Zakup stołu jest poważną decyzja na lata, bo to solidny i ciężki mebel. Dlatego musisz ją przemyśleć i wcześniej zaplanować układ wnętrza, który pozwoli na swobodną grę. Przestronne pomieszczenie przeznaczone tylko na stół bilardowy jest optymalnym rozwiązaniem. Nie każdy jednak projektując dom, bierze to pod uwagę. Nic straconego. Nawet jeśli masz do dyspozycji stosunkowo niewielką przestrzeń, możesz wybrać mniejszy stół.

Garaż i taras, czyli potencjał przestrzeni zewnętrznej

 

Rozejrzyj się wokół siebie. Nie narzekaj, czego nie masz, ale spójrz, jaki potencjał ma Twoja przestrzeń. Jeśli masz spory garaż, wiatę lub zadaszony taras, możesz wykorzystać ich mocne strony. Zamiast gromadzić niepotrzebne przedmioty, zrób porządek i zmierz, czy zmieści się tym miejscu stół bilardowy. Przykładowo, dla stołu o rozmiarze 5ft, potrzebujesz pomieszczenia o minimalnych wymiarach 400 x 310 cm. Pamiętaj, że wszystkie stoły bilardowe mogą być zamawiane w różnych rozmiarach. Do wyboru są stoły od 5ft do 9ft, a na specjalne zamówienie może powstać nawet większy stół.

 

Kolorystyka też ma znaczenie. Jeśli zdecydujesz się na czerń i biel, przestrzeń będzie wydawała się wizualnie większa, niż jest w rzeczywistości.

 

Jeśli w grę wchodzi umieszczenie stołu na tarasie, idealnie nadają się do tego zewnętrzne stoły bilardowe California i Vermont, odporne na trudne warunki atmosferyczne. Odpowiednio zabezpieczone wytrzymują niskie i wysokie temperatury. Nie musisz się martwić o uszkodzenia spowodowane nadmiarem wilgoci, czy długotrwałym nasłonecznieniem.

 

Mało miejsca? Stoły wielofunkcyjne zmieszczą się wszędzie

 

Bilard to klasyczna gra, zaś stół do bilarda dodaje domowi elegancji i prestiżu. Na wyobraźnię działają wnętrza pełne ciepła, stylu i dobrego smaku. Masz w domu duży salon w rodzaju lobby? Możesz pomyśleć o jego zaprojektowaniu w taki sposób, aby np. wokół kominka stworzyć strefę z sofami do siedzenia, a zaraz za nimi ustawić stół. Takie miejsce stanie się sercem domu, w którym będzie przyjemnie odpoczywać po pracy.denver-stol-bilardowy-1

 

Nie każdy ma w domu lobby, ale przecież małe pensjonaty, hotele i restauracje zwykle mają takie przestronne miejsca. Do wstawienia stołu bilardowego nadaje się również przyziemie. Goście mogą tam spędzać na grze długie godziny, nie zakłócając niczyjego spokoju.

 

– Nie mam miejsca na stół bilardowy – mówią malkontenci. Dzisiaj to już tylko wymówka. Nasi projektanci stworzyli bowiem wielofunkcyjne stoły, które można bardzo szybko zmienić ze stołu bilardowego w stół jadalniany lub nawet stół do tenisa stołowego. Zmiana funkcji następuje przez nałożenie odpowiedniego blatu lub jego obrócenie jak np. w stołach Portland. Dzięki temu, po udanej kolacji możesz odpocząć przy grze i odwrotnie. Udana partia bilarda może być przygrywką do wspaniałego wieczoru przy stole z rodziną lub znajomymi.

 

Nowoczesne stoły bilardowe do każdego wnętrza

 

Krąży stereotyp, że stoły bilardowe mogą być ustawione tylko w określonych pomieszczeniach. Nasze doświadczenia i rozmowy z klientami wskazują jednak, że stół bilardowy nie jest przeznaczony tylko do klubów i ogromnych posiadłości.

Stół bilardowy MONTREAL 9ft

W ostatnich latach coraz częściej klienci decydują się na zainstalowanie stołów w domowych bibliotekach, salonach i jadalniach. Ponadto, nowoczesne firmy inwestują w stoły bilardowe z nakładanymi blatami, wykorzystując je jako stoły konferencyjne.

Stół bilardowy MONTREAL 7ft

 

W swojej podstawowej, rekreacyjnej roli, stoły bilardowe w nowoczesnej firmie stają się miejscem spotkań i relaksu pracowników. Aktywny odpoczynek w czasie gry w bilard sprawia, że zespół jest bardziej produktywny i zintegrowany.

 

Stoły bilardowe są coraz bardziej popularne w salach konferencyjnych, hotelach i restauracjach. Właściciele szukają nowych inspiracji, i chociaż to może brzmieć dziwnie, bo bilard ma już ponad 500 lat, na jakiś czas zniknął z przestrzeni mieszkalnych z powodu braku renomowanych producentów i profesjonalnego serwisu. Teraz bilard przeżywa swój renesans i zaczyna spełniać inne funkcje niż w przeszłości.

 

Zwróć uwagę na jakość i certyfikaty

 

Bilard miał swoje lepsze i gorsze lata, ale w ostatnim czasie ogólne zainteresowanie tą rozrywką wzrasta. Coraz więcej klientów decyduje się na zakup markowego sprzętu do gry. Jeszcze przed kupnem warto pamiętać o tym, by zdecydować się na stół renomowanej firmy z doświadczeniem. To nie tylko wydatek, ale też inwestycja. Stoły bilardowe trafiają również na rynek wtórny i łatwiej będzie sprzedać mebel wysokiej jakości, posiadający niezbędne certyfikaty.

certyfikat-stol-bilardowy-1

Należy także pamiętać o ewentualnym serwisowaniu w przyszłości. Jeśli wybierzesz solidnego producenta, nie będziesz miał problemów z doradztwem i obsługą. Lepszym rozwiązaniem jest nowy stół, ponieważ używany może zawierać ukryte wady, które narażą Twój portfel na dodatkowe wydatki w przyszłości.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *