Darmowa dostawa złożonych mebli od 4000 zł

Przewaga mebli zmontowanych nad tymi do samodzielnego montażu

Przewaga mebli zmontowanych nad tymi do samodzielnego montażu

Pierwsze mieszkanie? Dom? Aranżacja biura? Jako samodzielni projektanci często zastanawiamy się, jak  wszystko urządzić? Jakie materiały wybrać? Które meble będą pasować najlepiej? Jakie kryterium zastosować przy ich wyborze? Chcemy jak najlepiej zaaranżować przestrzeń, w której toczy się nasze życie osobiste i tę, w której spędzamy większą cześć dnia pracując. Wszystkie te plany i projekty wymagają nakładów czasowych, finansowych i pochłaniają wiele energii. Jednym z bardzo ważnych etapów urządzania pomieszczeń  jest wybór odpowiednich mebli. Mnogość i różnorodność ofert dostępnych na rynku sprawia, że już w pierwszej fazie musimy podjąć decyzję czy wybieramy meble gotowe czy rozpatrujemy ofertę mebli do samodzielnego montażu? W poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić przewagę mebli zmontowanych nad tymi do samodzielnego montażu.

Poniżej postaramy się przedstawić Państwu zalety wyboru pierwszej z opcji.

Stoliki RTV

Oszczędność czasu- montaż mebli

Kiedy zbliżamy się do etapu urządzania wnętrz najczęściej jesteśmy już zmęczeni remontem i najchętniej od razu położylibyśmy się na wygodnej kanapie. Dlaczego nie? Często też bardzo szybko chcemy ruszyć z pracą nad nowym projektem biznesowym albo zaprosić kontrahentów na spotkanie biznesowe. Nie mamy czasu na rozszyfrowywanie instrukcji, rozpakowywanie paczek z elementami do samodzielnego złożenia i zgadywanie do czego służą te wszystkie malutkie elementy dołączone do kartonika albo na kilkukrotne powroty do sklepu po części, których brakuje w niekompletnych zestawach. Tego problemu nie ma, kiedy decydujemy się na zakup gotowych mebli. Do prawidłowo złożonych mebli możemy już wkładać segregatory, ubrania i inne bibeloty od razu po dostarczeniu z salonu. Samodzielny montaż wymagałby czasu, który teraz możemy spędzić z rodziną lub wykorzystać na kreatywną pracę korzystając z nowych mebli.

Szafki RTV do salonu

Pewność prawidłowego montażu mebli

Meble do samodzielnego montażu to wyzwanie dla ‘’złotych rączek’’. Chcemy by nasze meble wyglądały jak te, które oglądaliśmy w katalogu. Jeśli jesteśmy dobrzy w manualnych pracach mamy szansę, że osiągniemy taki efekt samodzielnym składaniem. Większość z nas poradzi też sobie z małymi zestawami mebli jak prosty regał lub niewymyślny fotel bujany. Jeśli jednak rozważamy komplety mebli lub duże gabaryty to o wiele lepiej zdać się na profesjonalistów. Fachowe wykonanie mebli gotowych sprawi, że wnętrza domów i biur będą wyglądały tak jak sobie wymarzyliśmy: przytulnie, solidnie, staną się naszą wizytówką i pozwolą uniknąć rozczarowań.

Ważne podkreślenia jest również to, że kupując meble w całości, nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z zakupem narzędzi potrzebnych do zmontowania mebli podczas samodzielnego montażu.

Bezpieczeństwo złożonych mebli

Czy jesteś pewny , że mebel który złożyłeś samodzielnie i została Ci jakaś śrubka lub inny ‘zakrętas’ jest bezpieczny? Jeśli chodzi o małą szufladę lub półeczkę, sytuację można zbagatelizować, ale jeżeli mowa o meblach dużych rozmiarów, np.: szafę sypialnianą, dużą komodę z szufladami do pokoju dziecięcego to błąd przy ich składaniu może zdecydować o bezpieczeństwie rodziny, współpracowników, klientów twojej firmy. Nigdy nie powinniśmy uznawać kompromisów jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Gotowe meble składają profesjonaliści, którzy są przeszkoleni w tej dziedzinie, wiedzą na co zwrócić uwagę, jakie wzmocnienia są wymagane, są zobowiązani prawem do przestrzegania norm bezpieczeństwa.

Gwarancja poprawnego złożenia mebli

Meble zmontowane często można kupić w pakiecie z gwarancją na kilka lat. Samodzielny montaż wpływa nie tylko na obniżenie bezpieczeństwa, ale także na jakość. Wszyscy wiemy jak łatwo uszkodzić meble, które same składa się używając narzędzi. O wiele łatwiej wtedy o mechaniczne uszkodzenia na pięknym blacie stolika do kawy lub zarysowanie śrubokrętem nowego biurka. Dobrze jest też rozsiąść się w wygodnym fotelu bez obaw, że się pod nami złoży.

Znowu za dużo/za mało o 5 cm?

Niestandardowe pomieszczenia wymagają mebli przygotowanych „na wymiar”, inaczej zostaje nieestetyczna 5-10 centymetrowa dziura po jednej stronie zabudowy – niewykorzystana przestrzeń. Taka opcja dopasowania jest zazwyczaj dostępna w ofercie zestawów mebli gotowych. Profesjonalne zakłady meblowe w sprawny i szybki sposób dokonają przeróbek lub wprowadzą zmiany zgodnie z życzeniem zamawiającego. Za dokładny pomiar pomieszczeń odpowiada zleceniobiorca. Fachowcy przyjeżdżają do nas na pomiar, projektują meble i uzgadniają, a potem przywożą gotowy produkt. Wniesienie i rozstawienie mebli trwa około godziny i możesz w pełni cieszyć się pięknym wnętrzem. Meble przeznaczone do samodzielnego montażu występują najczęściej w  ograniczonej liczbie dostępnych wersji i nie uwzględniają dostosowania ich do nietypowych pomieszczeń lub indywidualnych projektów klientów. Zmiany w takich meblach wymagałyby dodatkowego czasu na poszukiwanie fachowca, który podjąłby się tego zadania, jeśli w ogóle takie przeróbki byłby możliwe bez negatywnego wpływu na spełniane funkcje i wygląd.

Nowoczesne meble RTV

Budżet na meble

Aby na długie lata zapomnieć o konieczności kolejnej wymiany mebli i związanych z tym ponownych wydatków, warto rozważyć większą inwestycję w jakość i trwałość. Profesjonalne wykonanie, mnogość wyboru materiału i designu oraz bezpieczeństwo są warte swojej ceny.

Prezentacja 

Ponadto wachlarz wyboru materiałów i rodzajów serii jest o wiele bogatszy w wersji mebli gotowych. Oferta zestawów przeznaczonych do samodzielnego montażu jest najczęściej nastawiona na masową produkcję dlatego różnorodność jest mocno ograniczona. Jeśli lubimy się wyróżniać i nie chcemy powielać masowych wzorów warto zainwestować w usługi zakładów meblowych produkujących solidne gotowe meble, ale oferujących także współpracę z klientem na etapie projektu. Jeśli chcemy się sprawdzić w roli projektanta własnych mebli warto współpracować z kimś kto będzie miał pieczę nad procesem produkcji i służył pomocą oraz radą. Warto współtworzyć z profesjonalistami w danej dziedzinie. Oferta salonów sprzedających gotowe meble pozwoli nam lepiej wyrazić nas samych w urządzonych przez nas wnętrzach niż produkty proponowane w masowo produkowanych meblach przeznaczonych do samodzielnego montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalne doradztwo

Pomoc naszych specjalistów

Szybka realizacja

Produkcja i szybka wysyłka

Darmowa dostawa

od kwoty 4000 zł

100% bezpieczne płatności

AutoPay / Przelewy24 / Kartami