Ogrodowy stół bilardowy – nowość w urządzaniu ogrodów

Organizujesz dla znajomych przyjęcie w Twoim ogrodzie. Słońce grzeje, wszyscy są w dobrym humorze. Każdy ma dla siebie ciekawe zajęcie – panie plotkują o modzie i kosmetykach, panowie krążą między garażem a lodówką, a dzieci bawią się w drewnianym domku. Impreza toczy się własnym rytmem, ale w pewnym momencie zaczyna brakować czegoś, co połączy towarzystwo i zapewni dobrą zabawę. Świetnym rozwiązaniem jest wówczas ogrodowy stół bilardowy – nowość w urządzaniu ogrodów.

Stół do bilarda California Outdoor

O ile dzieci są przeważnie w dobrej sytuacji, bo w ogrodzie zwykle znajdzie się trawnik do pokopania piłki, piaskownica, huśtawka czy trampolina, to dorośli podczas spotkań w plenerze, rozglądają się za czymś, co pozwoli się trochę poruszać. Spacerowanie po ogrodzie z zimną szklanką w dłoni jest przyjemne, ale wydaje się, że to trochę za mało. Przydałby się mały trening sprawności, trochę śmiechu i przede wszystkim potwierdzenie, że jesteśmy wciąż zwinni, sprawni, mamy oko i mamy szansę na wygraną nie tylko w rywalizacji z naszymi pociechami. Na pomoc przychodzi oryginalny mebel.

Stół bilardowy w nowoczesnym ogrodzie – rozrywka na wysokim poziomie

Nic tak dobrze nie działa na podbudowanie samooceny, jak seria udanych uderzeń podczas meczu bilardowego. Czy możesz sobie wyobrazić jak przeciwnicy spoglądają na Ciebie z podziwem i niedowierzaniem myśląc “jak to możliwe, że po latach jest nadal w tak dobrej formie?”. A z tym jak z jazdą na rowerze – zawsze szło Ci nieźle i wiele z tych umiejętności pozostało.

Wszystko brzmi pięknie i zachęcająco, ale skąd wziąć stół bilardowy w ogrodzie czy na tarasie? Doskonale wiemy, że są to bardzo wymagające meble. Lite drewno, ciężka płyta kamienna, profesjonalne sukno, okucia i konieczność dobrego wypoziomowania sprawiają, że nie każdy może mieć bilard w domu. W takim razie czy można je w ogóle ustawić w ogrodzie? Tradycyjne stoły bilardowe rzeczywiście nie powinny być użytkowane na zewnątrz – drewno mogłoby się zniekształcić pod wpływem wilgoci, a sukno stracić kolor pod wpływem działania promieni słonecznych. Na rynku pojawiła się jednak nowość – stoły bilardowe do ogrodu. Zostały zaprojektowane z myślą o tych wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w plenerze.

Ogrodowy stół bilardowy

California Outdoor i Vermont Outdoor – stoły bilardowe stworzone do gry w plenerze

Stoły bilardowe outdoorowe mają one specjalną konstrukcję, a do ich budowy użyto trwałych i wyselekcjonowanych materiałów. Obecnie dostępne są dwa modele Vermont Outdoor i California Outdoor. Stół bilardowy w nowoczesnym ogrodzie? – mamy to! Rozrywka na wysokim poziomie zapewnione.

Metalowy postument, drewno jesionowe malowane farbą odporną na działanie warunków atmosferycznych, w standardzie płyta grająca kamienna z łupka włoskiego i odporne na działanie wilgoci promieni słonecznych sukno Simonis Petroleum Blue to materiały użyte do budowy stołu  bilardowego Vermont Outdoor.  Solidna podstawa zapewnia stabilność i sprawa, że nic nie przeszkodzi w precyzyjnej grze. Z kolei płyta grająca kamienna jest idealną powierzchnią do profesjonalnej gry.

Stół bilardowy California Outdoor różni się od Vermonta jedynie tym, że nie ma postumentu metalowego, a drewniany, pomalowany odporną na działanie warunków atmosferycznych farbą, która skuteczni chroni stół przed działaniem wilgoci oraz wysokich temperatur.

Stół do bilarda California Outdoor

Wielofunkcyjny stół ogrodowy – odpoczynek i rekreacja dla szukających uniwersalności i oszczędności miejsca

Aranżowanie ogrodu i tarasu to wielka przyjemność, ale dając się ponieść wyobraźni o bajkowej scenerii trzeba pamiętać o wykorzystaniu przestrzeni w racjonalny sposób. Dlatego też architekci krajobrazu polecają meble wielofunkcyjne.  Stół bilardowy do ogrodu to odpoczynek i rekreacja zapewnione dzięki jednemu meblowi.

Oba stoły bilardowe – California Outdoor oraz Vermont Outdoor – można w prosty sposób przekształcić w eleganckie stoły jadalniane. Wystarczy nakryć je blatami nakrywającymi, które można podczas gry przechowywać na dodatkowym uchwycie montowanym pod stołem. Stół można dodatkowo nakrywać pokrowcem z odpornego na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych materiału. Ochroni on cały stół przed zanieczyszczeniami spadającymi z drzew, pyłkami, deszczem. Jest także rekomendowany do osłony stołu zimą. Dzięki zastosowanym materiałom stoły typu California i Vermont Outdoor, mogą przez cały rok znajdować się na zewnątrz, na tarasie, w altanie czy ogrodzie.

Kolejnym atutem stołów bilardowych ogrodowych jest również możliwość szybkiej zamiany nie tylko w stół biesiadny, ale także w rekreacyjny stół do tenisa stołowego (ping-ponga). Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzasz, ponieważ nie musisz kupować kilku mebli. Uniwersalny stół typu Outdoor zastąpi Ci je, a odpoczynek i rekreacja dla osób szukających oszczędności miejsca w ogrodzie czy na tarasie są zapewnione.

Najnowsze trendy w aranżacji tarasów i ogrodów. Gdzie najlepiej postawić stół?

Ogród czy taras latem nazywany jest dodatkowym pokojem. Rzeczywiście tak jest. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Przebywanie w otoczeniu natury wycisza i pozwala na odstresowanie. Praca w ogrodzie stanowi miłe odprężenie po ciężkim dniu pracy za biurkiem i daje ogromną satysfakcję z uzyskanych efektów. W wolnych chwilach chętnie odpoczniesz w gronie bliskich i znajomych w przestrzeni, którą z dumą pielęgnujesz. Nowoczesny ogród jest strefą życiową, którą aż prosi się o to by wykorzystywać ją towarzysko.

Jest kilka sprawdzonych zasad aranżacji przestrzeni tarasowej i ogrodowej. Jedna z nich mówi, że stół jadalny powinien być możliwie blisko wejścia do domu, aby łatwiej obsługiwać gości i podawać potrawy podczas posiłków lub przyjęcia. Zaplanuj więc tak położenie stołu, aby znajdował się on równocześnie niedaleko drzwi wejściowych i grilla. Noszenie półmisków z kiełbaskami i stekami przez cały ogród raczej nie może zostać zaliczone do rekreacji. Po skończonej konsumpcji, zaskocz swoich gości i w jednej chwili zamień stół jadalny w stół bilardowy. Taka niespodzianka z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Jeśli nie przepadasz za przysmakami z barbeque, możesz w swoim ogrodzie zaprojektować strefę lounge. Postaw w niej sofę i fotele, które będą zachęcały do konwersacji przy napojach. W ich pobliżu może pojawić się właśnie stół bilardowy na zewnątrz. Miła rozmowa i mecz bilarda mogą pomóc zarówno podczas spotkań biznesowych, ale też przy podtrzymaniu dobrych relacji towarzyskich np. z sąsiadami.

Wielofukncyjny stół bilardowy z blatem jako stół na taras

Stół bilardowy w ogrodzie – dodatkowe zalety

Ogrodowe stoły bilardowe mają jeszcze jedną ważną cechę. Doświadczeni projektanci tworząc te innowacyjne meble połączyli nowoczesne wzornictwo z funkcjonalnością. To zupełnie nowy sposób projektowania o stołów bilardowych. Nie są to masywne meble pasujące jedynie do klubów bilardowych wypełnionych dymem tytoniowym. Nowoczesne stoły bilardowe pasują do każdego domu, mieszkania, a teraz również na taras, balkon czy do ogrodu. Ogrodowe stoły bilardowe z dodatkowym blatem nakrywającym są modnymi i uniwersalnymi produktami, które nadadzą Twojemu ogrodowi nowy styl oraz pozwolą spędzić piękne chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Ogrodowy stół bilardowy – nowość w urządzaniu ogrodu, której popularność ciągle rośnie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *