Darmowa dostawa złożonych mebli od 4000 zł

Urządzamy domowy gabinet

Urządzamy domowy gabinet. Jakie meble do home office?

Wykonujesz prestiżowy zawód? Nie chcesz zmagać się z biurową codziennością? Dzisiejsza technologia pozwala z powodzeniem wykonywać obowiązki w domowym gabinecie. Aby mieć pełen komfort pracy w domu, musisz pamiętać, że odpowiednie meble to połowa sukcesu. A może nawet więcej…

Gabinet dla prawnika

Zalety pracy w domu

Coraz więcej specjalistów decyduje się na pracę w domu. Dla wielu grup zawodowych to oczywisty symbol prestiżu i renomy. Domowy gabinet do pracy w systemie home office odzwierciedla Twój charakter, a jednocześnie pozwala zredukować koszty działalności.

ekskluzywne meble gabinetowe z intarsją

Taki tryb pracy wybierają nie tylko wysoko wykwalifikowani specjaliści w takich dziedzinach jak: prawo, medycyna, duży biznes, ale również młode pokolenie świetnie wykształconych profesjonalistów. Stają się oni poszukiwanymi fachowcami na rynku, a nade wszystko cenią sobie swobodę, niezależność i decydowanie o własnym czasie.

Korzyści z pracy w domu jest wiele, ale kilka z nich nasuwa się od razu:

  • kontrola czasu – to Ty decydujesz jak zaplanujesz i zrealizujesz zadania,
  • spokój – nikt nie przeszkadza Ci w pracy i nie wchodzi co chwilę do gabinetu z jakąś drobnostką,
  • praca na miejscu – nie musisz dojeżdżać i tracić czasu w kilometrowych korkach,
  • wysoki poziom satysfakcji – otoczenie i warunki pracy zwiększają zadowolenie z pracy.

Dlaczego domowe gabinety są takie popularne?

Domowe gabinety stają się coraz bardziej popularne wraz z ekspansją urządzeń elektronicznych, które pozwalają na tzw. pracę zdalną, czyli wykonywaną na odległość. Dawno minęły czasy, kiedy praca w domu kojarzyła się z robieniem drutach, czy składaniem długopisów. Dzisiaj domowe gabinety mają managerowie, prawnicy, lekarze, księgowi i przedstawiciele wolnych zawodów. To wygoda i prestiż, szczególnie jeśli urządzasz domowy gabinet ze smakiem i stylem. Warunkiem koniecznym są odpowiednie, ekskluzywne meble.

Gabinet Porto meble do gabinetu

Skąd ta przewaga domowych gabinetów nad typowymi przestrzeniami biurowymi? Właściciel gabinetu może urządzić wnętrze w taki sposób, aby robiło wrażenie na klientach przyjmowanych w domu. Może dodać do swojej profesji tę dozę wyjątkowości, unikatowości i ekskluzywności. To wszystko może być wsparte meblami, które wywołują określone emocje: zaufanie, wiarygodność, otwartość i poczucie pewności. Wszystko zależy od detali. Jakich?

Co meble mówią o właścicielu?

Jest kilka elementów wystroju wnętrza, które mówią wiele o właścicielu. Nie jest to tylko wymysł, ale potwierdzone badaniami naukowymi wnioski specjalistów i psychologów. Osoby bardziej przywiązane do tradycji, preferują wnętrza urządzone z pewnym rozmachem, ale wciąż uporządkowane. Lubią eksponować pamiątki i przedmioty świadczące o statusie materialnym.

Z kolei osobowości bardziej otwarte na zmiany, chętniej ustawiają w widocznym miejscu książki, płyty, mapy i odważniej grają kolorami wnętrza. Są skłonne do eksperymentów i nowoczesnych, designerskich pomysłów. Nie można jednak generalizować. Szukając odpowiednich mebli do domowego gabinetu, musisz kierować się głównie ulubionym stylem, funkcjonalnością i odrobiną fantazji, która pokaże gościom Twój prawdziwy charakter.

Typ pierwszy: gabinet klasyczny, można scharakteryzować jako wersję rozwojową dawnych gabinetów przemysłowców i fabrykantów. Przestronny salon gabinetowy, na jednej ścianie imponująca biblioteka ze specjalnymi, kolekcjonerskimi wydaniami największych dzieł literatury. Ściany w wyrazistych, głębokich kolorach, raczej zachowawczych niż ekscentrycznych. Na ścianach obrazy, przeważnie naturalistyczne lub współczesne, ale raczej o regularnej kompozycji. Centralne miejsce zajmuje solidne i szerokie biurko wykonane z drewna z intarsją, która ozdabia zarówno biurko jak i bibliotekę. Ta znana od wieków technika wykończeniowa jest dowodem dobrego gustu właściciela, a jej regularności podkreślają przewidywalność i stałość charakteru gospodarza. Niezbędnym dopełnieniem takiego gabinetu są skórzane fotele i sofa, na której można wygodnie prowadzić spokojne rozmowy biznesowe.

Meble do gabinetu - nowoczesne meble gabinetowe

Typ drugi: gabinet nowoczesny to więcej lekkości i fantazji. Nie musimy sobie od razu wyobrażać futurystycznych biurowców firm technologicznych zza oceanu. Wystarczy o wiele mniejsze, ale wciąż regularne w liniach biurko do nowoczesnego gabinetu, lecz już nie tak masywne. Obok nieco lżejszy regał z książkami i kilka mniejszych komód na dokumenty i urządzenia peryferyjne.

Biurko Porto

Więcej szaleństwa pojawia się w wystroju takiego pomieszczenia. Pojawiają się ulubione płyty, fotografie właściciela młodej, prężnej firmy. Na ścianie nowoczesna grafika, a w rogach domowego gabinetu stylowe high-endowe głośniki i aplikacje do odtwarzania muzyki. Tak wyglądają wnętrza młodych managerów, którzy być może w pewnym momencie życia przesiądą się do gabinetu nr 1.

Najczęstsze błędy w aranżacji home office

Źle zaprojektowany gabinet do pracy w domu może Cię kosztować nie tylko masę zmarnowanych pieniędzy, ale również zmniejszyć Twoje morale, efektywność i satysfakcję z pracy. Dlatego lepiej zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz, niż polegać tylko na własnej intuicji.

Jakie błędy najczęściej pojawiają się w projektach home office? Spróbowaliśmy zebrać kilka z nich:

  • słabe oświetlenie – nie zasłaniaj okien zasłonami i firankami. Odpowiednia ilość wpadającego światła jest konieczna. Duże, dobre okno, zapewni właściwe oświetlenie gabinetu w ciągu dnia, co pomoże w koncentracji. Idealne byłyby oszklone drzwi tarasowe, domowe biuro zyska wówczas na przestronności i jasności.
  • zabawa w dekoratora – jeśli nie czujesz się na tyle kompetentny, żeby samemu zaprojektować gabinet do pracy w domu, skorzystaj z pomocy dekoratorów wnętrz lub profesjonalnych projektantów. Każdy błąd w połączeniu ergonomii i stylu może być dotkliwy w skutkach: męcząca praca, zbędne czynności, brak skupienia i koncentracji.
  • strefa przyjęć – na etapie projektowania pomieszczeń – jeśli to możliwe – pomyśl o miejscu, w którym Twoi goście lub klienci będą mogli zaczekać aż ich przyjmiesz. Takie sytuacje mogą się zdarzyć i niewielki hol dla oczekujących zrobi bardzo dobre, pierwsze wrażenie.
  • nudne dekoracje – nie masz polotu i fantazji do dekoracji? Uważaj, żeby nie było zbyt nudno i sztampowo. Elementy dekoracyjne takie jak obrazy, szkło ozdobne, albumy muszą być starannie dobrane nawet pod względem kolorystyki i rozmiarów. Nie mogą odwracać uwagi, od tego, co jest najważniejsze w gabinecie, czyli mebli.
  • sufity – Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale wyższe sufity dodają miejscu powagi, przestrzeni i rozmachu. Nie obniżaj niepotrzebnie sufitu domowego gabinetu do pracy, bo do zaaranżowania pozostanie Ci jedynie powierzchnia. Im wyższy sufit, tym więcej możliwości do eksponowania ścian, grafik i samych lamp, które również mają znaczenie w domowym biurze.

Praca w domu ma wiele oczywistych plusów. Jeśli Twoja profesja daje Ci takie możliwości, skorzystaj z nich. Pamiętaj jednak o starannym przygotowaniu gabinetu, bo od jego stylu i praktyczności będzie zależała Twoja satysfakcja i efektywność, a ostatecznie to one są najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Profesjonalne doradztwo

Pomoc naszych specjalistów

Szybka realizacja

Produkcja i szybka wysyłka

Darmowa dostawa

od kwoty 4000 zł

100% bezpieczne płatności

AutoPay / Przelewy24 / Kartami