Stół bilardowy w biurze – oryginalny trend w aranżacji wnętrz

Stół bilardowy do biura

Szum biura, okazjonalne pogaduszki o dzieciach, wzrok wbity w kolejne arkusze kalkulacyjne. Nerwowe spojrzenia na zegarek, przerwa kawowa, pilny mail i spacer po “bardzo ważne” dokumenty. Tak pracownicy spędzają większość czasu, próbując znaleźć każdy pretekst, który pozwoli im oderwać się na chwilę od obowiązków. Stół bilardowy w biurze będący oryginalnym trendem w aranżacji wnętrz pozwala na przełamanie tej rutyny.

Specjaliści zajmujący się psychologią pracy, doszli do wniosku, że pracownik znużony obowiązkami jest mniej wydajny. Podchwyciły to nowoczesne amerykańskie firmy, które umożliwiły zespołowi samodzielne organizowanie czasu pracy. Co relaksuje pracowników, a jednocześnie podtrzymuje ducha rywalizacji i strategiczne myślenie? Gra znana już od czasów renesansu jako bilard.

Bilard w biurze – podnieś wydajność w pracy

Szybka partyjka sprzyja pobudzeniu ogólnego samopoczucia i efektywności. To chyba najlepszy powód, by wprowadzić do biura odrobinę zabawy i ruchu. Badania pokazują, że szczęśliwy pracownik, który może sprawdzić swoje siły w bilardzie, jest o 12 procent bardziej produktywny niż jego kolega, który spogląda na zegarek i nie może się doczekać fajrantu. Ale co jeszcze ważniejsze, nawiązywanie bliskich relacji przez pracowników powoduje tworzenie się między nimi więzi. To zwiększa skuteczność realizacji zadań przez zespół o blisko 50 procent. Żadna narada, ani szkolenie nie dadzą tak dobrych efektów. Psychologowie pracy podkreślają, że przymus nie zwiększa wydajności. Działa tylko odpowiednia motywacja i stymulowanie pracowników, również poprzez relaks.

Jeśli nie google’owski plac zabaw, to co?

 

Współczesną legendą stały się nowoczesne przestrzenie organizowane pracownikom przez kalifornijskie koncerny informatyczne. Co zrobić, jeśli w naszym biurze nie mamy warunków do zaaranżowania terenów przypominających kampus uniwersytecki, leżaczków, sztucznych trawników i tras dla rolkarzy? Dobrym ruchem będzie ustawienie obrotowego stołu bilardowego lub stołu bilardowego z blatem nakrywającym. Nie jest to marnowanie przestrzeni, ponieważ te stoły bilardowe, mogą zamienić się w kilka chwil w duży stół konferencyjny, lub wygodne biurko do prowadzenia kreatywnych narad. Niezbędne wyposażenie: bile i kije pozostają wówczas dyskretnie ukryte w szafce. Po godzinach, stół może zostać szybko przywrócony do poprzedniego stanu.

Obudź w zespole instynkt rywalizacji

Nie powinniśmy traktować bilardu tylko jako sposobu wypoczynku podczas pracy. Element rywalizacji wpisany w zasady tej gry, pomoże obudzić w pracownikach instynkty zdobywców i zwycięzców. Można oczywiście zacząć startować w triatlonie, ale ustawienie w firmie stołu bilardowego, który może również służyć do pracy, jest pomysłem dostępnym i skutecznym, co zostało już sprawdzone. Gra wymaga również myślenia perspektywicznego, a tego przecież oczekuje od załogi każdy szef. Bilard w biurze to również idealny i niewymuszony czas koncepcyjny, który może przynieść pracownikom inspirację i nowe pomysły, np. na skuteczne dotarcie do klienta. Znawcy trendów relaksu w dużych firmach są zgodni: bilard w biurze podwyższa status firmy i nie jest to tylko sprawa zasobności budżetu, ale przede wszystkim świadomości. Firma, która posiada stół bilardowy jest odbierana jako nowoczesna dlatego, że troszczy się o swoich pracowników. Nawet 10-cio minutowa gra przynosi olbrzymie korzyści dla zdrowia zespołu, który oderwie się na moment od swoich komputerów. Jak wiadomo, nadwyrężenie oczu, niedokrwienie i ogólne znużenie jest jednym z kosztów zdrowotnych jakie płaci nowoczesne środowisko firmowe. Bilard będzie skutecznym lekarstwem.

Praca w domu? Z wielofunkcyjnym stołem bilardowym będzie przyjemnością

Oszczędność przestrzeni i szlachetny minimalizm. Takie korzyści płyną z ustawienia w naszym gabinecie obrotowego stołu bilardowego. Materiały do pracy i laptop w jednej chwili mogą ustąpić miejsca sprzętowi do gry. Obrót blatu albo nałożenie blatów powoduje, że mebel użytkowy zmienia się w sprzęt rekreacyjny. Gdy relaks dobiega końca, w prosty sposób przywracamy go do poprzedniego stanu: ponownie powstaje biurko ze stołu bilardowego. W zależności od gustów, wykończenie stołu bilardowego można dopasować do gabinetów w różnych stylach: klasycznym lub nowoczesnym. Klasyczny pokój do pracy, może być wyposażony w stół o barwie szlachetnego drewna i dodatkowych zdobieniach. Natomiast nowoczesne i oszczędne wnętrza mogą być wyposażone w stoły o prostej i nowoczesnej linii z zastosowaniem surowych i neutralnych materiałów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *