Komoda z połyskiem – nowoczesna czy klasyczna?
Połysk doskonale sprawdza się w klasycznych i nowoczesnych kolekcjach mebli. Klasyczna komoda ma tradycyjną formę- najczęściej jest symetryczna i cała wykonana w jednym kolorze. Urody dodają jej stylizowane uchwyty. Nowoczesne komody na wysoki połysk wyróżniają się formą. Projektanci tworzą śmiałe projekty mebli, wykraczające daleko poza ramy wytyczone przez tradycyjne wzornictwo. Przykładem może być komoda 200 z kolekcji Rimini premium. Jej korpus w białym połysku oparty jest na metalowej podstawie. Jej konstrukcja dodaje lekkości, a sama komoda niemal unosi się w powietrzu. W niesymetrycznej bryle drzwi znajdują się po lewej stronie, a szerokie na metr szuflady po prawej. Blat komody wykonany jest z orzecha amerykańskiego, również w wysokim połysku. Połączenie ascetycznej bieli z ciepłym orzechem daje dynamiczny kontrast. Komoda na wysoki połysk z kolekcji Rimini Premium udowadnia, że nowoczesne meble mogą być również niezwykle eleganckie.
Komoda wysoki połysk – wymiary i funkcjonalność
Komody z wysokim połyskiem mogą różne wymiary, dlatego dopasowanie ich do wielkości pomieszczenia nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wyposażenie komód z połyskiem charakteryzuje się różnorodnością. Komody mogą mieć drzwiczki, a za nimi półki służące do przechowywania różnych przedmiotów. Pełne drzwi skutecznie zakrywają rzeczy, które niekoniecznie dobrze prezentują się na pierwszym planie w salonie lub jadalni. Innym sposobem przechowywania dostępnym w komodach z połyskiem są szuflady. Ich zaletą jest wygoda i szybki dostęp do wszystkich przechowywanych elementów. Funkcja cichego domykania oraz system push to open są stosowane w komodach bez uchwytów.
Komody z wysokim połyskiem – wybarwienia, usłojenie
Nie wszystkie gatunki drewna nadają się do wykończenia w wysokim połysku. Forniry z wyraźną strukturą (takie jak dąb) pokryte połyskowym lakierem nie będą miały po lakierowaniu gładkiej powierzchni. Odpowiednie do tego celu są forniry z gładką powierzchnią, takie jak orzech amerykański, buk lub heban makassar. Sam proces wykańczania powierzchni fornirowanych na wysoki połysk jest złożony. Fornir jest pokrywany kilkoma warstwami lakieru, a następnie polerowany w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Powierzchnie na wysoki połysk w kolorach takich jak biały lub czarny mogą być wykonywane techniką malowania albo wykonywane z płyt w wysokim połysku w technologii acrylux. Farby kryjące producenci oferują w licznych kolorach palety ral, jednak ze względów optymalizacji procesów produkcyjnych są one ograniczone do kilku podstawowych.